Нова технология, представена в актуализация на Parity, позволява да превърнете старите телефони в крипто портфейли за студено съхранение.
Компанията обяви бета версия V3 в сряда, която ще позволи на потребителите да съхраняват активи, да гласуват за предложения за управление и да подписват транзакции офлайн, с интеграции както за блокчейна “Polkadot”, така и за този на Етериум .
Офлайн или така наречените от хакери “air gapped” портфейли осигуряват най-простата форма на защита от хакване. Компанията препоръчва смартфоните, работещи с приложението, да се държат в самолетен режим.
От компанията заявиха следното:
“За да запазите средствата си, телефонът, съдържащ вашите акаунти, никога не трябва да бъде свързан с интернет или дори да бъде свързан с устройство, което е свързано с интернет (например компютър)”
Потребителите трябва също да “изчистят” телефоните си от биометрична и идентифицираща информация чрез фабрично нулиране преди да изтеглят приложението.
Новата версия позволява на потребителите да създават акаунти на “Kusama”, за да се свързват с приложенията на Polkadot-js. За всички акаунти потребителите получават фраза за възстановяване и трябва да изберат пин код за подписване на транзакции.
Трансферите не включват частни ключове, а вместо това използват индустриалния QR код за двупосочна комуникация между горещи портфейли и студени подписвачи.
Кодът на приложението беше одитиран по време на скорошен преглед на цялата компания, извършен от “Trail of Bits”.
Parity е съоснован от бившия шеф по сигурността на фондацията “Ethereum” – Джута Щайнер и Гавин Ууд. Компанията разработва инструменти за децентрализираната мрежа, включително Substrate, услуга, която позволява на потребителите да създават персонализиран блокчейн за децентрализирани приложения.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
През януари Parity получи субсидия от 5 милиона долара от фондация Ethereum.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.