Напоследък се наблюдава нарастващо безпокойство по отношение на инфлацията, тъй като световната икономика се възстановява от последиците от пандемията.
Това представлява предизвикателство за правителствата и централните банки по света, тъй като те се сблъскват с необходимостта да увеличат лихвените проценти, за да управляват инфлацията и да поддържат цялостната икономическа стабилност.
По време на интервю на 11 май Майкъл Сейлър, съосновател на Microstrategy, обсъди няколко теми, включително Биткойн (BTC), инфлацията, незаменяемите токени (NFT) на Биткойн известни като Ordinals и бъдещето на парите.
Той разговаря с финансовия журналист и пазарен репортер Дейвид Лин.
Сейлър посочи, че се наблюдава значително увеличение на случаите на провал на валути, което го е накарало да смята, че „парите умират”. Той също така изрази загриженост за щатския долар, считан за най-силната валута в света.
Сейлър се позова на публикувания в сряда доклад за индекса на потребителските цени (CPO), в който се посочва, че текущата годишна инфлация в САЩ е 4.9%.
Той обаче твърди, че действителната парична инфлация при долара е много по-висока от 5%, тъй като индексът на потребителските цени представлява най-ниската одобрена от правителството стойност на инфлацията, а не най-високата.
Сейлор спомена още, че при по-слабите валути, като тази на Аржентина, паричната инфлация е още по-висока – от 20% до 100%. Това е предизвикало криза на доверието във валутите и банките в световен мащаб, което е довело до загуба на доверието на потребителите във фиатните пари.
Според Сейлър фиатните валути и стоковите активи са изправени пред предизвикателства. Той изтъкна значителните разходи за търговия със стоки като злато, петрол, имоти, ценни книжа и дори произведения на изкуството.
Например търговията с $10 милиона под формата на картина може да доведе до тръжни такси в размер от $500,000 до $2 милиона.
За разлика от тях Сейлър подчерта, че Биткойн е „царската стока” поради дигиталния си характер и оскъдността си.
Той обясни, че Биткойн дава възможност за безпроблемни трансгранични транзакции на стойност милиони долари, докато другите форми на стокови пари са бавни, скъпи за поддържане, крехки или неплатежоспособни.
Strategy наскоро разкри чрез правни документи, че временно спира покупките си на Биткойн.
Сред инвеститорите се разпространяват спекулации, че скорошно видео, публикувано от Ripple, намеква за възможно сътрудничество с Cardano или Фондация IOHK.
Сатоши Накамото, мистериозния създател на Биткойн понесе значителен удар върху богатството си.
Блокчейнът Mantra стартира инициатива с въвеждането на фонд от $108.88 милиона, насочен към ускоряване на приема на проекти за децентрализирано финансиране (DeFi) и токенизация на активи от реалния свят (RWA).
Америка е във фактически фалит от доста години, НО ДОЛАРЪТ „ВЪРВИ НАГОРЕ”!!!???
ТАВАНЪТ НА ДЪЛГА-СЪЩО!
LoL… Доларът не върви нагоре, а пада. Инфлацията върви нагоре!