Ronin Bridge на Axie Infinity преди броени часове претърпя пробив в сигурността, което доведе до загуба на над $600 милиона в Етериум (ETH) и USD Coin (USDC).
Страничната верига Ronin Bridge и децентрализираната борса Katana бяха спрени, след като се натъкнаха на експлойт за 173,600 ETH и 25.5 милиона USDC, на обща стойност $612 милиона по текущи цени.
There has been a security breach on the Ronin Network.https://t.co/ktAp9w5qpP
— Ronin (@Ronin_Network) March 29, 2022
Разработчиците на Ronin Bridge добавиха, че в момента тече разследване в сътрудничество със служители на правоприлагащите органи относно инцидента:
Работим със служители на правоприлагащите органи, съдебни криптографи и нашите инвеститори, за да сме сигурни, че всички средства са възстановени. Всички AXS, RON и SLP на Ronin са в безопасност в момента.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Министерството на правосъдието на САЩ с първото си дело срещу NFT
Според разработчиците на Ronin, хакерите са използвали компроментирани частни ключове, за да фалшифицират тегления, давайки им възможност да източат гореспоменатите средства от мрежата на Ronin в две транзакции.
Това, което влоши инцидента е, че се случи на 23-ти март, но беше открит едва днес, след като опитите на потребителя да изтегли средства от Ronin Bridge се провалиха многократно.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.