Начало » ¾ от сделките с EOS са извършени от ботове

¾ от сделките с EOS са извършени от ботове

12.06.2019 15:24 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ

Според доклада на AnChain.AI, около 75% от сделките с EOS, направени от ботове.

AnChain.AI е  блокчейн стартъп, което използва машинно обучение и AI за изследване на данни от blockchain. Един от тези анализи показва, че лъвският дял от транзакциите на EOS Dapps са извършени от ботове. Нещо повече, AnChainAI установи, че почти половината от EOS сметките са създадени от реални потребители.

Известно е,че кповечето Dapps, EOS Dapps страдат от нисък потребителски интерес, това важи и за EOS екосистемата. Данните от DappRadar показват, че EOS Dapps имат около 1500 потребители за 24 часа. Тази информация не автентична. Работата е там, че EOS сделките нямат такси и има спамери, които надуват статистиките чрез, стотици транзакции всеки ден.

Каква е основната цел на спамерите да извършват фалшиви транзакции? Първо, потребителите на Dapp се нуждаят от допълнителни транзакции, за да постигнат на високо ниво в игрите. Ръчно правенето на такъв брой транзакции е почти невъзможно, затова спамерите използват ботове.

Нещо повече, самите Dapps могат да използват ботов.Някои от Daps с много ежедневни транзакции имат само няколко потребители. Въпреки това, такива показатели като активността на потребителите показва реалния успех на Dapp.

Dapps индустрията продължава да се развива и се нуждае от много време, за да го прави като по  часовник. Активността на ботовете е голяма пречка. Така или иначе, този анализ показа, че данните от уеб сайтовете на Dapp не са точни.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Фондация Етериум с нова инициатива за институционални стандарти за сигурност

Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.

16.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От MetaMask коментираха спекулациите за лансиране на собствен токен

Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.

16.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От Goldman Sachs повишиха икономическите си прогнози за Китай – какви са причините?

Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.

16.05.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Конкуренцията между платформите за меме монети се засилва – губи ли Solana лидерството?

Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.

16.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.