Изпадналият в несъстоятелност Celsius ще подаде петиция с искане за удължаване на срока, в който потребителите могат да предявят исканията си в рамките на текущото производство по несъстоятелност с още един месец.
В сряда от Celsius заявиха, че компанията се подготвя да подаде молба по-късно тази седмица с искане за удължаване на датата, която е крайният срок за подаване на искове – от 3 януари 2023 г. до началото на февруари.
Our goal is to provide account holders with additional time to file any proofs of claim.
— Celsius (@CelsiusNetwork) December 29, 2022
Крипто заемодателят заяви, че удължаването на срока е необходимо, за да се предостави на титулярите на сметки допълнително време за подаване на всякакви доказателства за исканията.
Компанията добави, че молбата е насрочена за разглеждане от съда по несъстоятелността на 10 януари 2023 г., като настоящият краен срок за предявяване на исковете е определен за същата дата.
This motion is scheduled to be heard by the Court at our hearing on January 10, 2023. For now, the deadline is extended until the motion is heard by the Court. We will provide further updates on the bar date as they become available.
— Celsius (@CelsiusNetwork) December 29, 2022
Кредиторите на Celsius, които смятат, че имат право на връщане на средства са подали повече от 17,000 иска към днешна дата, според агента занимаващ се с исковете на компанията – Stretto.
По-рано този месец американският съдия по несъстоятелност, отговарящ за делото на Celsius, нареди на фалиралия крипто заемодател да върне криптовалути на стойност около $44 милиона на клиентите на „Custody“ and „Withhold“ сметките на Celsius.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Един алткойн е позициониран да задмине пазара, твърди анализатор
Тези сметки на практика действаха като крипто портфейли, които никога не се докосват до услугата на компанията за лихвено кредитиране.
Възможното удължаване на крайния срок, в който клиентите на Celsius могат да предявят своите претенции, вероятно ще разгневи много от клиентите на компанията, след като наскоро бе съобщено, че адвокатите и другите консултанти по делото също са поискали близо $53 милиона за правни услуги само за четири месеца, откакто крипто заемодателят обяви фалит.
Една от тези адвокатски кантори, Kirkland & Ellis е фактурирала почти $20 милиона за услугите си от юли до октомври, следвана от White & Case LLP, която представи на комитета на необезпечените кредитори фактура за $10.2 милиона.
Други известни консултанти по делото са Alvarez & Marsal North America LLC и M3 Advisory Partners LLP, които са поискали съответно $6.5 милиона и $4 милиона за услугите си.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.