Основателят на IOTA съобщи, че ще изплати обезщетения на потребителите засегнати от хака на мрежата.
В разговор с Cointelegraph, основателят на IOTA – Дейвид Сйонстебо – разкри, че ще обезщети потребителите засегнати от хака. Въпреки че не са пуснали мрежата все още, целта е да се пусне около 10-ти март.
Подобно отношение не е често срещано в крипто пространството. В повечето случай, никой не поема отговорност, когато има хак, докато Сйонстебо ще изплати на всичките 46 жертви от собствения си джоб.
В средата на февруари, мрежата трябваше да бъде спряна, след като хакери се възползваха от масивен пропуск в официалното приложение за портфейл на IOTA.
След хака, стойността на монетата спадна с 26%, от $ 0.27 до $ 0.20.
Разработчиците са се ангажирали със създаването на нов Trinity портфейл. По повод обезщетението, Сйонстебо каза следното:
Това определено са много пари, но ако целта ми беше пари, то аз имах сериозни възможности да максимизирам приходите си в последните две години. Не го направих, обаче. За мен, главната цел е да построим бъдеще, базирано на нашето виждане.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.
Важна глава в крипто историята приключи тази седмица, след като Алекс Машински, някога известна фигура в областта на дигиталното кредитиране, получи 12-годишна присъда.
Бившият главен изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински входира иск за значително намаляване на присъдата си преди произнасянето на 8 май, като неговият екип от адвокати се противопоставя категорично на препоръката от Министерството на правосъдието на САЩ за 20-годишна присъда.
Правната битка срещу създателите на Samourai Wallet взе неочаквана обрат, след като защитниците обвиниха федералните прокурори, че са скрили ключово правно тълкуване на Министерството на финансите, което може да развали основата на делата на правителството.