Основателят на IOTA съобщи, че ще изплати обезщетения на потребителите засегнати от хака на мрежата.
В разговор с Cointelegraph, основателят на IOTA – Дейвид Сйонстебо – разкри, че ще обезщети потребителите засегнати от хака. Въпреки че не са пуснали мрежата все още, целта е да се пусне около 10-ти март.
Подобно отношение не е често срещано в крипто пространството. В повечето случай, никой не поема отговорност, когато има хак, докато Сйонстебо ще изплати на всичките 46 жертви от собствения си джоб.
В средата на февруари, мрежата трябваше да бъде спряна, след като хакери се възползваха от масивен пропуск в официалното приложение за портфейл на IOTA.
След хака, стойността на монетата спадна с 26%, от $ 0.27 до $ 0.20.
Разработчиците са се ангажирали със създаването на нов Trinity портфейл. По повод обезщетението, Сйонстебо каза следното:
Това определено са много пари, но ако целта ми беше пари, то аз имах сериозни възможности да максимизирам приходите си в последните две години. Не го направих, обаче. За мен, главната цел е да построим бъдеще, базирано на нашето виждане.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…