Основателят на IOTA съобщи, че ще изплати обезщетения на потребителите засегнати от хака на мрежата.
В разговор с Cointelegraph, основателят на IOTA – Дейвид Сйонстебо – разкри, че ще обезщети потребителите засегнати от хака. Въпреки че не са пуснали мрежата все още, целта е да се пусне около 10-ти март.
Подобно отношение не е често срещано в крипто пространството. В повечето случай, никой не поема отговорност, когато има хак, докато Сйонстебо ще изплати на всичките 46 жертви от собствения си джоб.
В средата на февруари, мрежата трябваше да бъде спряна, след като хакери се възползваха от масивен пропуск в официалното приложение за портфейл на IOTA.
След хака, стойността на монетата спадна с 26%, от $ 0.27 до $ 0.20.
Разработчиците са се ангажирали със създаването на нов Trinity портфейл. По повод обезщетението, Сйонстебо каза следното:
Това определено са много пари, но ако целта ми беше пари, то аз имах сериозни възможности да максимизирам приходите си в последните две години. Не го направих, обаче. За мен, главната цел е да построим бъдеще, базирано на нашето виждане.
Според блокчейн следователя ZachXBT севернокорейската Lazarus Group е идентифицирана като организатор на масивен обир на Етериум за $1.4 милиарда, насочен към борсата за криптовалути Bybit.
Съобщава се, че Bybit, една от водещите крипто борси, е претърпяла сериозен пробив в сигурността, като от платформата са били източени дигитални активи на стойност над $1.4 милиарда.
Аржентински адвокати подадоха жалби за измама срещу президента Хавиер Милей в наказателен съд в неделя заради промотирането на криптовалута в социалните мрежи, съобщи един от юристите пред Associated Press. В петък Милей публикува в X информация за $LIBRA – криптовалута, която според него има за цел да „стимулира икономическия растеж чрез финансиране на малки предприятия […]
Опасенията относно легитимността на LIBRA се засилиха, след като блокчейн анализатори свързаха токена с други спорни крипто проекти, включително меме монетата MELANIA.