Основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън предложи създаването на нова децентрализирана платформа за социални медии от нулата заедно с Илон Мъск, в случай че дръзкият опит на мултимилиардера да превземе Twitter се провали.
Дъглас Хорн, главният архитект на блокчейна Telos, шеговито прогнозира, че проектът ще бъде изпълнен до 2035 г. Друг потребител на Twitter се пошегува, че платформата ще може да изпраща само 10 съобщения в минута, намеквайки за различни технологични проблеми, засягащи базираните на Cardano приложения.
Както бе съобщено, Мъск направи предложение да плати $41 милиарда, за да направи Twitter частен, като твърдеше, че неговата оферта има за цел да защити свободата на словото. Преди това той придоби 9.2% от акциите на компанията.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Наблюдава се рекорден отлив на Биткойн от борсите – какво означава това?
Идеята, че най-богатият човек в света може да стане собственик на изключително влиятелната платформа за социални медии, очаквано предизвика много спорове. Съоснователят на Dogecoin Джаксън Палмър разкритикува Мъск за опит за враждебно поглъщане на Twitter.
Критиците твърдят, че магнатът далеч не е месия на свободата на словото и истинският му мотив е да си го върне на Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC). Като част от споразумението му с регулатора, туитовете на Мъск трябва да бъдат предварително одобрени, преди да бъдат публикувани. Милиардерът сега се опитва да се отърве от своя „Twitter sitter“.
Мъск „не е сигурен“ дали ще успее да превземе Twitter, но твърди, че има „план Б“. Саудитският принц Алуалид бин Талал Ал Сауд, ключов акционер в Twitter, отхвърли предложението на Мъск. Съобщава се, че бордът на компанията също не желае да го приеме.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.