Акциите на Twitter нараснаха в понеделник, след като Илон Мъск разкри, че е купил дял в компанията, дни след като критикува гиганта на социалните медии, че „не се придържа към принципите на свободата на словото“.
Главният изпълнителен директор на Tesla е взел 9.2% дял в Twitter на 14-ти март според документация на SEC.
Цената на акциите на Twitter се повиши от $39.31 на $49.06 (+25%) по време на предпазарната търговия след разпространението на новината.
Това се случва след като Мъск проведе дискусии в Twitter за алгоритмите на платформата и дали те трябва да са с отворен код. На 24-ти март той написа:
Притеснявам се от фактическото пристрастие в ;алгоритъма на Twitter’, което има голям ефект върху обществената дискусия.
След това той сподели анкета, питайки дали алгоритъмът на Twitter трябва да бъде с отворен код.
По това време бившият главен изпълнителен директор на Twitter Джак Дорси отговори:
Изборът кой алгоритъм да се използва (или не) трябва да бъде отворен за всеки.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Apple ще приеме ли Биткойн? – Ето какво гласят слуховете
Мъск също имаше опасения дали Twitter поддържа свободата на словото на своята платформа. На 26-ти март той попита дали е необходима нова платформа. Когато друг потребител на Twitter попита дали обмисля изграждането на нова платформа за социални медии, която ще се състои от алгоритъм с отворен код и ще насърчава свободата на словото, Мъск отговори, че сериозно го обмисля.
Мъск също така разкритикува изразходваните от Twitter инженерни ресурси за интегриране на NFT, вместо да коригира други проблеми на платформата.
„Twitter изразходва инженерни ресурси за тази глупост, докато крипто измамниците [пускат спам ботове] във всяка тема!?“ написа той.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Поредица от предупреждения повишава възможността крипто пазарът да навлиза в мечи етап.
OKX официално навлиза на крипто пазара в САЩ, разкривайки планове за внедряване на своята централизирана платформа за търговия и услуга за портфейли в цялата страна.
В ход, позициониращ Панама Сити в челните редици на дигиталните финанси в Латинска Америка, кметът Майер Мизрахи разкри, че градът скоро ще започне да приема плащания в криптовалути за различни обществени услуги, включително данъци, разрешителни и дори автобусни билети.
Тъй като търговското напрежение нараства и икономическите сигнали стават все по-трудни за разчитане, най-големите американски банки публикуват тримесечни резултати, които отразяват както устойчивостта, така и предпазливостта.