Основателят на Binance Чанпен "CZ" Джао предупреди за нарастващата заплаха от AI генериранитe фалшиви видеоклипове, които се разпространяват онлайн.
Той се включи в социалните мрежи, за да предупреди последователите си за фалшиви видеоклипове, в които се вижда, че подкрепя различни криптовалути, подчертавайки, че не е свързан с промотираните монети.
В неотдавнашна публикация в платформата X Джао обясни, че тези дълбоки фалшификати, управлявани от изкуствен интелект, подвеждат зрителите да вярват, че той подкрепя проекти, които никога не е подкрепял. Той призова крипто общността да бъде бдителна срещу подобни измами, тъй като с напредъка на изкуствения интелект фалшификатите стават все по-разпространени.
Тези видеоклипове се създават с помощта на алгоритми за задълбочено обучение, които могат да изфабрикуват реалистични кадри на лица, като ги карат да казват или правят неща, които всъщност никога не са извършвали.
Проблемът с измамите, задвижвани от изкуствен интелект, се простира не само до Джао, тъй като крипто светът е изправен пред нарастващи опасения относно злоупотребата с тази технология. Измамниците използват AI, за да създават фалшиво съдържание, което заблуждава инвеститорите и опетнява репутацията на ключови фигури в индустрията.
Главният изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус също изтъкна нарастването на „deepfake“ измамите, посочвайки случаи, в които видеоклипове с него са били манипулирани, за да се рекламират измамни продукти. Ripple издаде няколко предупреждения, съветвайки потребителите да бъдат предпазливи към фалшиви акаунти, представящи се за лица от компанията.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.