Чанпен Джао, основател на Binance, изрази загрижеността си от нарастващата тенденция за търсене на бърза печалба в света на криптовалутите, особено сред спекулативните инвеститори.
Той вярва, че вместо да се преследват краткосрочни печалби, фокусирането върху солидни, етични проекти е много по-добра стратегия за дългосрочен успех.
Джао разкритикува втурването към високорискови токени и мемек монети с ниска капитализация – поведение, което е довело много инвеститори до значителни загуби, особено чрез измами.
Той подчерта, че преследването на бързи награди в крипто пространството често е скъпоструващо начинание, като малцина виждат възвръщаемост на инвестициите си. Вместо това Джао се застъпва за подкрепа на надеждни, утвърдени екипи, които изграждат проекти с трайна стойност и реална полезност.
В съветите си към крипто проектите милиардерът предлага нови модели на токеномика, предназначени за предотвратяване на измамни дейности. Неговият подход изисква ограничаване на пускането на токени, първоначално отключване само на 10% и обвързване на по-нататъшното им отключване с конкретни етапи за продължителен период от време, като всичко това се контролира от смарт договори и надзор от трети страни. Според него това ще осигури повече сигурност и стабилност за инвеститорите.
В допълнение към коментарите си относно инвестиционните стратегии, Джао демонстрира подкрепата си за засегнатите от срива на някои меме криптовалути, като BROCCOLI и TST, като събра над $1 милион под формата на крипто дарения. Той също така изрази убеждението си, че проектите в областта на изкуствения интелект могат да извлекат голяма полза от употребата на блокчейн от първи и втори слой, за да постигнат целите си за мащабируемост и децентрализация.
На скорошната крипто среща на върха в Белия дом, Сергей Назаров, съосновател на Chainlink, сподели наблюдения за променящата се позиция на администрацията на САЩ относно криптовалутите.
Кати Ууд от ARK Invest твърди, че назряват икономически проблеми, дори ако правителството на САЩ все още не го вижда.
Според последното проучване на Фед, проведено от CNBC, пазарите на акциите и дигиталните активи продължават да се понижават, тъй като опасенията за потенциална рецесия нарастват.
Нарастващата икономическа несигурност тласка инвеститорите и централните банки към златото, като страховете от отслабването на щатския долар стимулират търсенето на благородния метал, според Даан Струйвен, съръководител на отдела за глобални проучвания на суровините в Goldman Sachs.