Чарлз Хоскинсън, основател на Cardano, се противопостави на идеята за изгаряне на 1.5 милиарда ADA, които са на стойност около $500 милиона.
На 5 септември Хоскинсън поясни, че тези токени не са предварително издадени, а са генерирани чрез производство на блокове и транзакции. Той заяви, че изгарянето на тези токени би било равносилно на кражба от операторите на стейкинг пулове (SPO) и притежателите на ADA.
Този дебат възникна, след като на 1 септември Cardano завърши първата фаза на хард форка си Chang, въвеждайки пълно децентрализирано управление във веригата. С тази промяна членовете на общността започнаха да проучват новите правомощия за управление, което предизвика дискусия дали да се изгорят токените на хазната.
Някои твърдят, че това би могло да повиши цената на ADA, докато други изразяват загриженост за потенциални отрицателни въздействия.
Яромир Тесаж, един от децентрализираните представители на мрежата (DReps), нарече изгарянето на токените „ужасна грешка“, като предположи, че средствата биха могли да се използват по-добре за растежа на Cardano.
Той предложи да се използва хазната за финансиране на повече проекти Catalyst, осигуряване на ликвидност за DeFi, разработване на технологии за мащабируемост, подпомагане на внедряването на стабилни монети като USDC и USDT и инвестиране в маркетингови усилия за укрепване на платформата.
Тъй като тази седмица се очакват ключови данни за индекса на потребителските цени (CPI) и индекса на цените на производител (PPI) в САЩ, три криптовалути привличат вниманието на пазара.
Последното тримесечие на 2024 г. се очертава да бъде ключово за крипто пазара.
Докладът от октомври 2024 г. предлага подробна снимка на финансовото състояние на Binance в бурно време за крипто пазара.
Тази година централизираните борси са регистрирали близо 60 делиствания на токени за защита на личните данни, което е най-високият брой от 2021 г. насам, според скорошен доклад на Kaiko.