Чарлз Хоскинсън, основател на Cardano, се противопостави на идеята за изгаряне на 1.5 милиарда ADA, които са на стойност около $500 милиона.
На 5 септември Хоскинсън поясни, че тези токени не са предварително издадени, а са генерирани чрез производство на блокове и транзакции. Той заяви, че изгарянето на тези токени би било равносилно на кражба от операторите на стейкинг пулове (SPO) и притежателите на ADA.
Този дебат възникна, след като на 1 септември Cardano завърши първата фаза на хард форка си Chang, въвеждайки пълно децентрализирано управление във веригата. С тази промяна членовете на общността започнаха да проучват новите правомощия за управление, което предизвика дискусия дали да се изгорят токените на хазната.
Някои твърдят, че това би могло да повиши цената на ADA, докато други изразяват загриженост за потенциални отрицателни въздействия.
Яромир Тесаж, един от децентрализираните представители на мрежата (DReps), нарече изгарянето на токените „ужасна грешка“, като предположи, че средствата биха могли да се използват по-добре за растежа на Cardano.
Той предложи да се използва хазната за финансиране на повече проекти Catalyst, осигуряване на ликвидност за DeFi, разработване на технологии за мащабируемост, подпомагане на внедряването на стабилни монети като USDC и USDT и инвестиране в маркетингови усилия за укрепване на платформата.
Според нова пазарна актуализация на Alphractal през последните дни алткойните надминават Биткойн, като изтеглят ликвидност от водещата криптовалута и предизвикват ключови предупредителни сигнали.
Крипто пазарът е в подем, като няколко алткойна се представят по-добре от по-широкия пазар.
Крипто пазарът се разгорещява, като бичият импулс обхваща всички алткойни, повдигайки критичен въпрос: Дали това рали е устойчиво, или се очертава корекция?
Навлизането на всеки бързо развиващ се финансов пазар може да бъде непосилно за начинаещите. Обещанието за висока възвръщаемост често изкушава начинаещите да се впуснат в рискови възможности, без да разбират напълно динамиката на събитията.