Тъй като битката между регулирането на криптовалутите и окончателната свобода продължава, американските и канадските власти се обединиха в нов ход, насочен към регулиране на схемите за инвестиране в крипто.
Според CNBC, членовете на Асоциацията на администраторите на ценни книжа в Северна Америка, в която има длъжностни лица от над 40 различни държавни регулатори, работят заедно, за да осигурят координирани отговори на инвестиционните схеми, базирани на криптовалути, като например първоначалните предлагания на монети – ICO.
Репресиите идват при нарастващото внимание в САЩ за измами с криптовалута, включително от Комисията за ценни книжа и борси и Комисията за търговия с фючърси на стоки. SEC обвини няколко операции срещу операторите на ICO и миналата седмица стартира уебсайт, за да помогне на инвеститорите да разпознават измами. Уилям Франсис Галвин, секретарят на щатската общност, заяви, че работната група на NASAA е открила около 30 000 регистрации, свързани с имена на домейни, много от които се появяват в края на 2017 г., когато цената на Биткойн е близо до 20 000 долара.
Разбира се, тези видове регулации и ситуации изглежда са създадени, за да се гарантира, че индустрията може да процъфтява безопасно. С контролирането на инвестиционните възможности, американските и канадските власти трябва просто да гарантират, че участниците в ICO и т.н. участват по легитимни начини и че предлаганията са естествено безопасни и в рамките на правни граници.
Този вид регулация създава риск за търговията с криптовалута като цяло и предполагам, че има всяка възможност регулаторите да „прекрачат границата“, така да се каже. За съжаление на този етап трябва да вярваме, че това няма да е така. Надяваме се, че наистина няма, и двата от органа участващи в операцията Крипто Чистка (Crypto Sweep) ще могат сами да оставят легитимните предложения за инвестиции в криптoвалута.
Много други страни, които седят отстрани по отношение на крипто, също могат да последват тази идея. Великобритания е отличен пример за това. Тук вече имаме създадена работна група, така че може би този метод на полицейска дейност може да бъде приет много бързо. Това не е задължително да е лошо нещо.
Така или иначе, ще бъде много интересно да видим какви открития операцията е в състояние да изкопае, надявайки се, че в резултат на това ще видим една много по-безопасна и органична среда за търговия с криптовалути, насърчавана от САЩ и Канада.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.
Инвеститорското настроение се подобри тази седмица, след като пазарите отбелязаха ръст благодарение на облекчаването на търговските напрежения, по-ниските данни за инфлацията и силния импулс от технологичния и крипто сектор. Въпреки че глобалната несигурност остава, редица фактори за покачване на цените възродиха оптимизма в различните класове активи.