Ondo Finance е на път да стане първата компания, която ще въведе активи от реалния свят в мрежата Multi-Token Network (MTN) на Mastercard.
Компанията обяви, че нейният токенизиран фонд на правителството на САЩ, OUSG, ще бъде интегриран в мрежата, което ще позволи на бизнеса да получи достъп до активи, носещи доходност, без да разчита на конвертиране на стабилни монети или на традиционните забавяния при сетълмента.
Йън Де Боде, главен стратегически директор на Ondo Finance, описа това сътрудничество като пробив в свързването на частни платежни мрежи с публични блокчейн активи. Той подчерта, че тази връзка може да позволи на глобалните банкови операции да функционират безпроблемно денонощно.
MTN на Mastercard е проектирана така, че да помага на банките да рационализират дигиталните приложения и да се ориентират в сложността на трансграничните и вътрешните транзакции, като предлага по-голяма прозрачност и по-бързи разплащания. Чрез интегрирането на OUSG мрежата ще осигури на бизнеса денонощен достъп до токенизирани каси, като елиминира необходимостта от допълнителна крипто инфраструктура.
Този ход се основава на неотдавнашното разширяване на Ondo, което включваше включването на токенизирани американски държавни ценни книжа в XRP Ledger, разширявайки институционалния достъп до тези активи. Макар че токенизираните активи от реалния свят бяха похвалени заради потенциала им да повишат ликвидността и ефективността, липсата на универсална оперативно съвместима рамка между традиционните и базираните на блокчейн финансови системи остава предизвикателство.
Главният директор по дигиталните технологии на Mastercard Йорн Ламберт вече подчерта, че за да могат финансовите приложения, базирани на блокчейн, да получат широко разпространение, регулираните институции трябва да играят централна роля в преодоляването на пропастта между дигиталните и традиционните финанси.
Екипът по сигурността на Microsoft наскоро разкри троянски кон за отдалечен достъп (RAT), насочен към крипто портфейли, използвани в Google Chrome.
На скорошната крипто среща на върха в Белия дом, Сергей Назаров, съосновател на Chainlink, сподели наблюдения за променящата се позиция на администрацията на САЩ относно криптовалутите.
Кати Ууд от ARK Invest твърди, че назряват икономически проблеми, дори ако правителството на САЩ все още не го вижда.
Според последното проучване на Фед, проведено от CNBC, пазарите на акциите и дигиталните активи продължават да се понижават, тъй като опасенията за потенциална рецесия нарастват.