Начало » Регулации » Очаква ли ни подобрено взаимодействие между банките и крипто сектора?

Очаква ли ни подобрено взаимодействие между банките и крипто сектора?

14.07.2024 19:30 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Очаква ли ни подобрено взаимодействие между банките и крипто сектора?

Финансовите институции в САЩ може скоро да изпитат засилено взаимодействие с компаниите за дигитални активи съгласно ръководството, предложено от Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC).

Тази промяна би могла да стимулира растежа и приемането на индустрията на криптовалутите.

Номинираната за председател на FDIC Кристи Голдсмит Ромеро се застъпи за това банките да предлагат услуги на компаниите за дигитални активи. В отговор на сенатор Синтия Лумис, Ромеро заяви, че не смята, че ролята на FDIC е да диктува кои индустрии или компании да обслужват банките.

Главният директор по политиките на Coinbase, Фариар Ширзад, подчерта значението на забележките на Ромеро, позовавайки се на въздействието на операция Chokepoint 2.0 върху крипто сектора. Въпреки това Ширзад предупреди, че значителни промени могат да настъпят само ако Белият дом отмени строгата си директива и ако номинираните активно работят за облекчаване на настоящия натиск върху индустрията на дигиталните активи.

Ако FDIC последва гледната точка на Ромеро, това би означавало забележителна промяна в политиката. По-рано тази година FDIC, заедно с Федералния резерв и Службата на валутния контрольор, издаде известие, в което подчерта рисковете, свързани с криптоактивите за банковите организации. Те изтъкнаха, че бизнес моделите, съсредоточени върху крипто дейности, представляват значителни проблеми за сигурността и стабилността на банковия сектор.

Този предпазлив подход накара много банки да ограничат или да прекратят услугите за крипто потребителите.

В отговор на тези ограничения Coinbase заведе дело срещу FDIC и Комисията по ценни книжа и борси (SEC), като поиска документи за техните регулаторни подходи към криптовалутата. Освен това Институтът за банкова политика (BPI) подкрепя усилията за отмяна на ограниченията на SEC, които не позволяват на банките да предлагат попечителски услуги за криптовалути, като твърди, че това оставя клиентите с по-малко сигурни възможности.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Предстои важна седмица за криптовалутите в САЩ – какво да очакваме?

На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.

13.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският сенат избра крипто застъпник за председател на ОСС

Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.

11.07.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Австралия стартира тестови период за CBDC

Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.

10.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Министерството на финансите на САЩ премахва правило за крипто отчет

Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.

10.07.2025 18:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.