В момента общността на XRP се бори с объркване около крайния срок за обжалване в текущото дело на Ripple срещу SEC.
Ашли Проспер, забележителна фигура в крипто пространството, се включи в социалните медии, за да анализира ситуацията, подчертавайки три ключови документа, които са довели до различни тълкувания на графика за подаване на формуляр C на SEC.
Проспер посочи, че работата на Комисията по случая е предизвикала съмнения, особено като се имат предвид неотдавнашните несигурности. Той разглежда документите: Единият от тях очертава формуляр за потвърждение, който трябва да бъде представен на 18 октомври и не се отнася до формуляр С.
В друг документ се обсъждат документалните записи от 2-ри окръг, предупреждавайки срещу неправилно тълкуване поради възможни технически забавяния. Най-важният документ разкрива, че известието за жалбата е подадено на 2 октомври, което определи 16 октомври като решаващ краен срок за формуляр C.
В последващи коментари Prosper подчерта, че 14-дневното обратно броене на SEC е започнало с подаването на жалбата на 2 октомври, което означава, че те вероятно са пропуснали крайния срок за подаване. Въпреки че някои членове на общността смятат, че тази грешка може да не доведе автоматично до уволнение, тя може да предизвика последствия като предупреждения или глоби.
Бившият адвокат на SEC Марк Фагел увери общността, че пропускането на крайния срок не означава, че Комисията се отказва от обжалването, свързано с огромната санкция от $125 милиона.
Неочаквано журналистката от Fox Business Елеонор Терет сподели наблюдения, според които, според главния юрисконсулт на Ripple и други правни експерти, действителният краен срок може да е 18 октомври в 23:59 ч., тъй като жалбата е била заведена едва на 4 октомври. Този детайл свидетелства, че 14-дневният срок за SEC започва да тече от датата на регистриране, а не от датата на подаване на жалбата.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.