Биткойн (BTC) разработчикът Джими Сонг заяви, че използването на блокчейн технологии за частна, централизирана система като предприятие няма никакъв смисъл, в интервю за Лора Шийн на 26-ти юни.
Сонг, също партньор в Blockchain Capital, говори за подкаст Unchained за работата си като архитект на частен блокчейн за Paxos в продължение на две години, като отбеляза, че няма как частен блокчейн да работи:
Всеки път, когато се връщах към едно и също нещо, трябва да имате някаква централна точка на провал, в който случай блокчейн няма смисъл. Опитвах се толкова упорито да направя така, че да работи и не можех да намеря начина, по който да го направя, без да централизирам голяма част от него, в който момент то стана безсмислено.
След това Сонг обяснява разликата между обединена система за блокчейн, която споменава Blockstream, както и други частни частни блокчейн корпорацията като Hyperledger и Corda на IBM. В думите на Сонг съществуват два проблема, които възпрепятстват технологията да работи: „проблема с оракула и проблема с регулатора“.
Той използва платформата Hyperledger като пример за проблема с централизацията, обяснявайки как тяхната „поръчка“ е наистина централна точка, която определя кои транзакции се добавят към блокчейн
Разработчикът също така споменава икономиката зад дадена компания, използваща блокчейн технология, като твърди, че предприятието ще трябва централно да контролира системата, за да се възползва от нея:
Трябва да оправдаете защо ви плащат: ако те просто работите със софтуер и всъщност не правите нищо, тогава няма смисъл.
Също така по време на интервюто Сонг определи условията си за скорошен залог, направен със съоснователя на Етериум, Джоузеф Елизабет, по време на тазгодишната консенсусна конференция, където Любин заложи „колкото иска Биткойн“, че Сонг не е прав, че повечето блокчейн проекти ще бъдат остарели в срок от пет години.
През февруари тази година, Сонг обяви инициатива, предназначена да образова и компенсира разработчиците на Биткойн.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.