Дейвид Маркъс, съосновател и главен изпълнителен директор на Lightspark, предвижда бъдеще, в което плащанията в реално време ще революционизират множество глобални сектори.
Неговият стартъп Lightspark е посветен на разработването на решения за корпоративни плащания, използващи Биткойн (BTC) за Lightning Network. Маркъс очаква свят, в който агенти с изкуствен интелект (AI) ефективно изпълняват задачи от името на физически лица. Той илюстрира това с пример за туристически агент, задвижван от AI, който може да резервира сложни планове за пътуване и безпроблемно да взаимодейства с AI агенти от различни доставчици на услуги.
В случай на успех на Lightspark, Маркъс предвиди значителни последици за различни индустрии. По-специално, той предвиди рационализиран процес за компенсиране на собствениците на права за обучение на данни, което потенциално може да трансформира начина, по който се разпределят дигиталните компенсации.
Маркъс също така предвижда промяна в счетоводните, отчетните и данъчните процедури, за да се адаптират към мигновения и глобален характер на тези плащания в реално време, което налага фундаментална промяна във финансовата инфраструктура.
Според него плащанията в реално време имат потенциала да демократизират достъпа до капитал в световен мащаб. Това би могло да доведе до по-достъпни и евтини капиталови възможности за физическите лица и предприятията по целия свят. Освен това той очаква появата на иновативни компании, насочени към улесняване на безпроблемното движение и изплащане на средства в реално време, което ще създаде динамичен пейзаж за финансовите транзакции.
По време на неотдавнашната среща на върха на ООН за климата Обединените арабски емирства (ОАЕ), като новоприет член на БРИКС, поеха значителен ангажимент от $5 милиарда за укрепване на икономическото партньорство.
През последните няколко години Binance значително увеличи инвестициите си в лобиране, като през 2023 г. разходите за Binance и Binance.US надхвърлиха $1 милион.
Очаква се през следващото десетилетие Съединените щати да поддържат санкциите срещу Москва, за да намалят значително енергийните приходи на Русия.
След заседанието на Федералния комитет по операциите на открития пазар (FOMC) очакванията за лихвените проценти се промениха.