Начало » Нов законопроект в САЩ ограничава задкулисното влияние в политиката

Нов законопроект в САЩ ограничава задкулисното влияние в политиката

16.04.2025 15:33 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Нов законопроект в САЩ ограничава задкулисното влияние в политиката

Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.

Оглавявано от сенатор Елизабет Уорън, предложението, наречено „SEER Act„, се стреми да затвори това, което критиците наричат ​​явна вратичка във федералния надзор.

В основата на проблема са специалните правителствени служители (SGE), лица, които могат да съветват федералното правителство за ограничен период от време всяка година – до 130 дни – без да се подлагат на същата проверка като служителите на пълен работен ден. Въпреки че е предназначена да привлече външен експертен опит, системата търпи критики, че позволява на фигури като Илон Мъск и крипто съветника Дейвид Сакс да оформят публичната политика, като същевременно ръководят частни компании, които могат да се възползват от държавни договори.

Според настоящите правила много служители избягват подробни финансови оповестявания, освен ако не преминат определени прагове на заплащане. Законът ще наложи по-строги регулации, стартирайки от 61-ия им ден трудов стаж, като в крайна сметка ще им забрани да събират външни доходи, свързани с корпоративните им роли, след като достигнат границата от 130 дни.

Законодателството също би попречило на SGE да взаимодействат с федерални агенции, които регулират или финансират техните компании. Всички откази за потенциални конфликти на интереси ще изискват одобрение от Службата за правителствена етика и ще бъдат публично достъпни. Нова федерална база данни ще проследява всеки служител, описвайки времето им и естеството на тяхната консултантска работа.

Законопроектът получи подкрепа от широк кръг етични наблюдатели, включително CREW, POGO и Public Citizen, които твърдят, че повишената прозрачност отдавна е необходима. Ако бъде приет, законът SEER ще въведе една от най-значимите промени в етиката на държавното консултиране на непълно работно време от години, ограничавайки задкулисното влияние на бизнес магнати, като същевременно повишава публичната отчетност.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Meждународен финансов орган настоява за по-строг надзор над криптовалутите

Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.

20.04.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на Фед намекна за облекчение на крипто правилата

Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.

17.04.2025 14:40 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ню Йорк планира да приеме Биткойн и Етериум като платежно средство за държавни задължения

Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.

13.04.2025 15:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Япония разработва нова регулаторна рамка за криптовалутите

Япония се готви да промени своите крипто регламенти с ново предложение, което ще раздели дигиталните активи на две отделни категории – една за бизнес подкрепени токени и друга за децентрализирани криптовалути като Биткойн.

12.04.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.