Фондовата борса на Тайланд (SET) стартира проект в опит да разшири достъпа до капиталови фондове за стартиращи фирми. Самата идея зад проекта е базирана на блокчейн технологията.
Според съобщение от фондовата борса на Тайланд (SET) в петък, новата услуга, наречена LiVE, използва блокчейн, за да позволи търговията между равнопоставени лица, за да помогне на новосъздадените компании да получат помощ от инвеститори, включително тези с рисков капитал.
Служителите на SET посочиха, че досега осем компании са се присъединили към платформата за блокчейн, като още 50 компании са планирани да участват в инициативата.
Президентът на SET Kesara Manchusree направи следното изявление:
Платформата „LiVE“ ще бъде ключов механизъм за подпомагане на растежа на Тайланд, особено като даде възможност на новосъздадените малки и средни предприятия да получат повече финансови възможности чрез обединяване на средства.
Пускането в действие на платформата е в следствие на едногодишен процес свързан с технологично развитие и усилена работа. SET започна да планира изграждането на платформа за подпомагане на новосъздадени компании през март миналата година. По това време SET посочи, че над 600 компании са проявили интерес да се присъединят към пазара, задвижван от блокчейн.
В същото време други фондови борси в света, като например хонгконгската фондова борса, използват блокчейн технологията като средство за развитие на пазарите на ценни книжа за по-малките предприятия.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.