Home

Настъпи ли краят на копаенето на Биткойн в Китай?

19.10.2021 22:16 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Настъпи ли краят на копаенето на Биткойн в Китай?

Според данни на Центърът за алтернативни финанси на Кеймбридж, хеширащата мощност на Китай е спаднала до почти нула.

Хашрейтът вече не зависи от Китай

В началото на годината 53% от целия глобален Биткойн хашрейт бе базиран в Китай, като стига 49% през март. От май започна истински срив – 44%, до 34% през юни и 0% през юли.

Китай вече не е фактор, когато става въпрос за добива на Биткойн (BTC).

За разлика от това, САЩ представляваха едва 10% в началото на годината, но до март вече стига 16%. През май този процент стигна до 17%, 22% през юни и 35% през юли.

Разпределението на хеширащата мощност на Биткойн

Процентът на глобално разпределената изчислителна мощ в САЩ се удвои между май и юли. На 35.4% САЩ сега е страната с най-висок хашрейт в целия свят.

Интересното е, че на второ място е Казахстан с 18% – страна с голямо предлагане на евтина енергия и близо до Китай.

Много китайски миньори са се преместили в чужбина, а централноазиатските държави са били абсолютно любима дестинация поради ниските си разходи за енергия, както и поради относителната близост до Китай.

Русия и Канада сега също са на върха на тази класация, съответно с 11% и 9.5%.

Единствените други страни в света с повече от 1% от хашрейта са Ирландия (4.7%), Малайзия (4.6%), Германия (4.5%) и Иран (3%).

Най-забележимото увеличение е в САЩ, тъй като само преди година беше малко над 4%, което предполага, че по-голямата част от хеширащата мощност, загубена в Китай тази година, е заменен от фермите, инсталирани в САЩ.

Не става ясно дали става въпрос за китайски миньори, преместващи дейността си в САЩ, или за нова пазарна възможност, която американските предприемачи са успели да експлоатират по-добре от други.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Биткойн скача след одобрението на ETF

От септември 2019 г. хеширащата мощност на Китай достига до 75%. До преди няколко години китайските миньори напълно доминираха този пазар. Решенията на държавата срещу добива на Биткойн поради високото му потребление на енергия изключиха Китай изцяло от този пазар.

Китай страда от сериозни проблеми с електрозахранването тази година и е съмнително, че те ще вземат решение за повторно влизане в бъдеще, дори и да успеят да разрешат тези проблеми.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Австралийски фонд прави исторически ход с инвестиция в Биткойн

Австралийският фонд AMP направи фурор, като стана първият голям пенсионен спестовен фонд в страната, който инвестира в Биткойн.

13.12.2024 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

БРИКС: Съюзът обяви създаването на нов технологичен алианс

С развитието на глобалната динамика страните от БРИКС представиха нов важен съюз, който е готов да промени технологичното развитие.

13.12.2024 7:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

BlackRock сравни Биткойн с топ 7 най-големите компани в света

BlackRock, водещата световна компания за управление на активи, неотдавна изтъкна силни аргументи в полза на Биткойн, посочвайки, че криптовалутата има рисков профил, подобен на този на водещите технологични акции.

13.12.2024 7:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Банките в САЩ избягват криптовалутите въпреки позицията на Тръмп

Въпреки нарастващия оптимизъм за крипто пазара при новоизбрания президент Доналд Тръмп, банките в САЩ подхождат предпазливо към приемането на дигиталните активи.

13.12.2024 6:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.