Една от борбите, пред които са изправени новите крипто бизнеси и борси е осигуряването на надеждни, информативни, аналитични и сигурни инструменти за търговците.
Докато традиционният бизнес бавно започва да се отваря към крипто сферата, технологичните иновации проправят пътя за индустрията.
С много институции, показващи признаци на движение към криптовете, Nasdaq търси да даде на институционалните инвеститори аналитично предимство, като предостави продукти, които биха могли да им дадат по-задълбочени познания за крипто пазарите.
Както съобщават медиите, според специалист, запознат с плановете на компанията, американската фондова борса се готви да добави инструменти за прогнозирането на ценовите движения на крипто активите към Analytics Hub. Analytics Hub, който бе пуснат миналата година, съчетава способностите за машинно обучение и обработка на естествен език да се анализира чрез социални медии и други алтернативни източници на данни, за да даде на инвеститорите по-добър начин да оценят пазарните шпайкове и спадове.
Към днешна дата Analytics Hub се фокусира върху традиционните активи, но добавянето на крипто изглежда е още един сигнал за нарастващия интерес на Wall Street към развиващия се сектор. Ако трябва да се вярва на източника, услугата ще осигури анализ за около 500 криптови актива и че той ще има триъгълен подход към анализа си, разглеждайки потоците от фондове чрез портфейли, данни от обмени и социални медии.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.