Nasdaq настоява за по-справедливи регулации на крипто пазара, призовавайки Комисията по ценните книжа и фондовите борси да прилага последователни правила за всички платформи за търговия.
Борсовият оператор иска националните фондови борси, брокерите-дилъри и алтернативните системи за търговия да имат равни възможности за търговия с дигитални активи със и без попечителство.
Неотдавна представители на Nasdaq седнаха с работната група по крипто на SEC, за да обсъдят бъдещето на регулациите на дигиталните активи. В писмо, адресирано до тях, компанията подчерта необходимостта от регулаторна яснота и призова SEC да определи твърд краен срок за всички временни разрешения, предоставени на платформите за крипто търговия.
Интересът на Nasdaq към криптовалутите датира от 2022 г., когато тя обяви плановете си да предлага попечителски услуги за дигитални активи. Тези планове обаче бяха изоставени година по-късно поради променящите се регулаторни условия. Въпреки този неуспех от Nasdaq намекнаха, че все пак може да обмисли стартирането на крипт оборса, в зависимост от това как се развива регулаторната среда.
Nasdaq не е единствен, който търси по-ясни насоки. Други лидери в индустрията, включително компании за рисков капитал като Andreessen Horowitz и Multicoin Capital, заедно с групи за защита на интересите като Blockchain Association, също се ангажираха с работната група по крипто на SEC. Техните дискусии подчертават нарастващото търсене на структуриран и прозрачен подход към регулирането на дигиталните активи.
Пакистан предприема смели стъпки към създаването на цялостна рамка за регулиране на криптовалутите, за да стимулира дигиталната си икономика и да привлече глобални инвестиции.
Бразилия се насочва към промяна в начина, по който служителите могат да бъдат компенсирани, като в ново законодателство се предлага използването на криптовалути като Биткойн за изплащане на заплати.
Националната комисия по ценни книжа на Аржентина (CNV) финализира разпоредбите за доставчиците на услуги за виртуални активи (VASP).
Русия, която е подложена на засилени финансови санкции, предпазливо тества възможностите за регулирани крипто инвестиции.