НАЧАЛО Алткойни

NASA изследва блокчейна Етериум

17.04.2018 12:29 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
NASA изследва блокчейна Етериум

Изследователски проект, финансиран и съвместно управляван от НАСА (Национално управление по въздухоплаване и изследване на космическото пространство), се стреми да използва технологията за "smart" договори на блокчейна Етериум, за да автоматизира маневрирането на космически кораби, като същевременно избягва космическите отломки.

При разработки, които потенциално биха могли да имат значителни последици за дълбоко космическите сонди, НАСА поставя ресурси в научноизследователски проект, който основно предвижда използването на блокчейн технологията за подобряване на космическите комуникации и навигация, и да ги направи по-ефективни и по-безопасни.

Изследователският проект, наречен “Resilient Networking and Computing Paradigm”, ще бъде воден от д-р Джин Уей Коксис, асистент по електротехника и компютърно инженерство в Университета в Акрон (Охайо).

Като получател на тригодишната безвъзмездна помощ от 330 000 долара, Коксис ще се стреми да създаде когнитивна архитектура, при която космическите кораби вече няма да трябва да разчитат на важна информация от учените на земята.

Вместо това, Етериум смарт договорите, ще помогнат на космическите кораби да “мислят сами” за откриване и избягване на плаващи космически отломки, които биха могли да се окажат значително опасни в случай на сблъсък.

Доктор Коксис добави:

В този проект ще бъде използвана блокчейн технологията Етериум , за да се развие децентрализирана, сигурна и когнитивна мрежова и изчислителна инфраструктура за проучване на дълбокия космос. Протоколите за блокчейн консенсус ще бъдат допълнително проучени, за да се подобри устойчивостта на инфраструктурата.

Коксис се надява децентрализираната архитектура да помогне на космическия апарат да автоматизира събирането на данни заедно с други задачи, освобождавайки учени на земята от това да прекарват времето си върху изчисленията на маршрутите на полети на дълбоко космическите сонди, за да предвиждат екологични опасности.

“Надявам се да разработя технология, която да разпознава заплахите за околната среда и да ги избягва, както и да изпълнява автоматично, определени задачи”, добави тя.

Детайлите остават малко по отношение на вида блокчейн – публичен или частен.

Прилагането на децентрализирани технологии обаче може да доведе до “космически мрежи от следващо поколение”, смята ръководителят на комуникационната програма на НАСА Томас Какпура в изследователския център Glenn. Изследователският проект може да доведе до “децентрализирана обработка на възлите на космическата мрежа на НАСА по сигурен начин, което означава по-гъвкава мрежа, която също може да интегрира днешните мрежи”, спомена официалният представител на НАСА.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Ще успее ли Ripple да се пребори със SEC и какво следва за цената на XRP

Криптовалутата XRP, създадена от Ripple, преживя бурно пътуване през последните месеци, като остана значително под 30-дневната си средна стойност.

26.04.2024 17:15 3 мин. четене

Важно съобщение за меме криптовалутата Shiba Inu (SHIB)

Екосистемата Shiba Inu (SHIB) наскоро направи важно съобщение чрез X (бившия Twitter), разкривайки планове за голямо надграждане на своята платформа за мемe монети.

26.04.2024 11:59 2 мин. четене

Меме криптовалута скочи с 90% за няколко дни – ето защо

Меме криптовалута, базирана на Solana (SOL), почти удвои стойността си само дни след като общността му гласува да изгори значителна част от предлагането.

26.04.2024 9:00 1 мин. четене

Ще има ли одобрение на спот Етериум ETF? Ето какво мисли анализатор на Bloomberg

ETF aнализаторът на Bloomberg Ерик Балчунас е песимист по отношение на вероятността Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) да одобри спот ETF за Етериум (ETH) до края на май.

25.04.2024 22:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.