На 29 юли дългът на САЩ надхвърли $35 трилиона, което засили притесненията за икономиката и евентуална рецесия.
Важен показател, който трябва да се следи, е правилото на Сахм, което задейства сигнал за рецесия, ако равнището на безработица се повиши с 0.5 процентни пункта над най-ниската си точка през последната година. Понастоящем той е 0.43% и се доближава до този критичен праг. Ако безработицата достигне 4.2% в предстоящия доклад за заетостта на 2 август, правилото ще сигнализира за потенциална рецесия.
Очакваният доклад за заетостта през юли, който ще бъде публикуван в петък, предвижда увеличение на броя на работните места с 200,000 и лек спад на безработицата от 4.1% на 4%. Очаква се средното почасово заплащане да нарасне с 0.2%, отразявайки увеличение от 3.7% на годишна база. Влияние върху тези данни вероятно ще окаже сезонното наемане на персонал, особено в сферата на отдиха и хотелиерството.
Корекциите за юли са исторически предизвикателство и всякакви отклонения от прогнозата биха могли да сочат по-силни тенденции в наемането на персонал.
Докато Уолстрийт очаква евентуално намаляване на лихвените проценти от председателя на Федералния резерв Джером Пауъл през септември, някои експерти смятат, че може да се наложи по-ранно действие. Бившият председател на Фед в Ню Йорк Бил Дъдли, който първоначално подкрепяше продължителното поддържане на високи лихвени проценти, сега се застъпва за незабавно намаляване на лихвите.
Като причини за промяната си той посочи забавянето на потребителските разходи, увеличаването на броя на иззетите автомобили и нарастващите просрочия по кредити. Дъдли предупреди, че отлагането на намаляването на лихвите може да засили риска от рецесия.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.