Към 13 август салдата на Tether (USDT) на крипто борсите достигнаха рекордно високо ниво от $20.339 милиарда, което е сигнал, че инвеститорите може би се готвят да ги насочат в други криптовалути преди предстоящото решение на Федералния резерв на САЩ за лихвените проценти през септември.
Този скок на резервите на Tether последва издаването на $1 милиард под формата на USDT от трезора на Tether в мрежата на Етериум.
Главният изпълнителен директор на Tether Паоло Ардоино обясни, че транзакцията е била „попълване на инвентара„, което означава, че токените са запазени за бъдещи заявки за емитиране, а не са пуснати веднага в обращение.
Данните от страницата за прозрачност на Tether показват, че към 14 август в Етериум са „оторизирани, но не са емитирани“ $941.72 милиона под формата на USDT, което показва, че приблизително $60 милиона от тях от неотдавнашната емисия вече са влезли в обращение. Това отразява силното търсене на USDT в очакване на предстоящите пазарни движения.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.