Над $30 милиарда в Cardano са били стейкнати в очакване на следващия етап на мрежата.
Около 71.7% от циркулиращото предлагане на ADA (около $31 милиарда) е заложено в около 2,665 басейна, според данни от PoolTool.
Интересното е, че дори при Етериум стойността на заложените средства за стейкинг е значително по-малка – около $12 милиарда. В момента, според данни от stakingrewards, най-много заложени средства има в Cardano.
Големият плюс на стейкинга при Cardano е, че не е нужно да заключвате средствата си за определен период от време, докато трупате токени. Повечето други подобни протоколи имат минимален период за заключване.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Етериум може да задмине Биткойн
Най-голямото развитие за Cardano тепърва предстои. Имплементацията на смарт договорите ще се случи по-късно това лято (вероятно август), като това ще създаде възможност на протокола да се конкурира с Етериум в DeFi пространството. И това е плюс за мрежата на втората най-голяма криптовалута.
Ако има отлив от Етериум към Cardano, би следвало, че мрежата ще се ‘отпуши’, което означава по-ниски такси за транзакции. Конкуренцията несъмнено е добро нещо за крайния потребител.
Както отразихме наскоро, от IOHK пуснаха тестовата мрежа Alonzo през май, като на 11-ти юни бе съобщено, че изпълнението на смарт договори вече е възможно.
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.
През май крипто пространството е изпълнено с обещаващи airdrop събития, които предлагат на потребителите награди без големи предварителни инвестиции.
Докато цената на Биткойн продължава да бъде в центъра на вниманието, все повече пазарни наблюдатели насочват погледа си към XRP — а един анализатор твърди, че потенциалът му за ръст може тихо да засенчи водещата криптовалута.
Масивен трансфер на токени от екипа зад меме монетата TRUMP отново разпали опасенията относно прозрачността, печалбите на вътрешни лица и това дали дребните инвеститори не са оставени на заден план.