Kookmin Bank, най-голямата банка в Южна Корея по нетни активи, планира да пусне крипто инвестиционни продукти, насочени към инвеститори на дребно.
В съобщението се казва, че банката е сформирала Комитет за управление на цифрови активи с цел да стартира крипто борсово търгуван фонд (ETF) и бъдещи продукти, веднага щом регулацията в страната го позволи.
“Ще стартираме фонд на тема виртуални активи и т.н. възможно най-скоро”, казва Хонг-Гом Ким, ръководител в Kookmin Bank.
“Ние също така ще публикуваме периодични издания.”
Наред с разработването на фонд чрез предложения индекс за виртуална валута, банката разглежда и възможността за хибриден фонд, който включва крипто наред с традиционни активи.
Прочети Още: Нова разработка ще свързва Algorand с Ethereum
Този фонд ще се използва от главен инвестиционен директор за предоставяне на гаранции за своите инвестиции. Може да се използва и за пенсии.
Този ход следва други азиатски утвърдени банкови институции, които преминават към криптовалута. Миналата седмица сингапурската DBS Bank обяви планове за търговско бюро за търговия на дребно с цифрови активи по-късно тази година. През януари Union Bank на Филипините разкри планове за предлагане на услуги за търговия с криптовалути и попечителство.
Докато при втората администрация на Тръмп се обръща голямо внимание на сектори като големите технологии и петрола, частната затворническа индустрия, често наричана затворническо-промишлен комплекс, се превърна в отличник на фондовия пазар.
OKX стана първата глобална борса за криптовалути, която получи предварително разрешение съгласно Регламента на Европейския съюз за пазарите на крипто активи (MiCA).
Президентът Доналд Тръмп подписа редица укази, целящи да утвърдят страната като световен лидер в областта на криптовалутните иновации, като същевременно забранят разработването на дигитална валута на централните банки (CBDC).
Тайван се подготвя да преразгледа подхода си към регулирането на виртуалните активи, като Комисията за финансов надзор (FSC) на страната планира да въведе нов закон до юни 2025 г.