Home

Най-голямата японска банка представя нова платформа за стабилни монети

12.02.2022 2:09 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Най-голямата японска банка представя нова платформа за стабилни монети

След много години на развитие на цифрова валута, японската банка MUFG официално представи свой собствен проект за стабилни монети.

Mitsubishi UFJ Financial Group, най-голямата финансова група в Япония, работи усилено, за да поеме водещата роля в разработването на стейбълкойни, като стартира собствен проект.

В сряда MUFG представи своята платформа за стабилни монети, наречена „Progmat Coin„, базирана на блокчейн система за издаване и управление, обвързана със съотношение 1:1 към японската йена.

Платформата има за цел да даде възможност за „универсален метод за плащане на цифрови активи„, осигуряващ оперативна съвместимост между веригата с широк спектър от други цифрови активи, различни от тези, издадени в Progmat, както и с цифровата валута на централната банка на Япония, дигиталната йена.

Според съобщението проектът Progmat Coin се основава на принос и работа от „ST Research Consortium“ на MUFG, създаден през 2019 г. с мисия да разработва стандарти около токените за сигурност. Консорциумът сега се преименува в „Консорциум за съвместно създаване на цифрови активи„, с цел да разшири обхвата на работа отвъд токените за сигурност до други сектори като стабилни монети, незаменими токени (NFT), крипто активи и други.

Като част от проекта японският финансов гигант също планира да въведе стабилна монета, базирана на японската йена, потвърди говорител на MUFG.

Вярно е, че се стремим да емитираме основана на японска йена стабилна монета. Имаме план да издадем нашата стабилна монета през 2023 г.„, заяви представителят. Както беше съобщено по-рано, MUFG преди това работеше върху подобни разработки на цифрови валути поне от 2015 г. насам.

Говорителят подчерта, че последният проект за стабилни монети е „напълно различен“ от основния японски проект за цифрова валута, известен като „DCJPY„. Обявена през ноември 2021 г., инициативата обедини около 70 японски компании, включително MUFG, Mizuho и Sumitomo, за да пуснат цифрова валута, базирана на йените през 2022 г.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Пазарната капитализация на стабилните монети надхвърли $150 милиарда

Новината идва на фона на все по-голям интерес от японските финансови фирми към издаването и управлението на цифрови валути и стабилни монети. Местната новинарска агенция Nikkei Asia съобщи миналата седмица, че японската търговска къща Mitsui планира да издаде криптовалута, обвързана със злато.

Както беше съобщено по-рано, японската агенция за финансови услуги планираше да предложи законодателство през 2022 г. за ограничаване на издаването на стабилни монети само до компании и банкови преводи.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

2 криптовалути, които може да достигнат пазарна капитализация от $20 милиарда през първото тримесечие на 2025 г.

Оптимизмът на пазара на криптовалути нараства, тъй като се очакват администрацията на Доналд Тръмп да създаде обещаваща среда за криптовалутите.

17.01.2025 21:19 3 мин. четене Kosta Gushterov

3 фактора, които могат да тласнат Етериум до нов исторически връх

Очакванията нарастват, тъй като новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп се подготвя за второто си встъпване в длъжност – политическа промяна, която може да ускори глобалното приемане на дигиталните активи и Web3 технологиите.

17.01.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Stefanov

Топ 5 на най-печелившите криптовалути днес

Пазарът на криптовалути се радва на рязък ръст на активността днес, като общата пазарна капитализация нарасна с 5.3% и надхвърли $3.63 трилиона.

17.01.2025 17:31 2 мин. четене Kosta Gushterov

Ето кои алткойни набират инерция, докато цената на Биткойн се покачва

Повишаването на цената на Биткойн над $102,000 предизвика нов импулс на пазара на криптовалути, като алткойните се възползват от засиления интерес на инвеститорите.

17.01.2025 17:00 2 мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.