Компанията има за цел да използва излишния енергиен капацитет от центровете с ниско натоварване, за да поддържа майнинг операции - ход, който може да увеличи приходите ѝ и да допринесе за местния икономически растеж.
Със своята обширна инфраструктура и технически опит Rosseti се позиционира като потенциален централен организатор на съоръжения за добив в Русия.
Операторът посочи, че неговата енергийна мрежа вече е оборудвана да се справи с интензивните изисквания на майнинг сектора, като използва усъвършенствани системи за осигуряване на надеждно разпределение и поддържане на стабилност в регионите.
Част от обсъжданата стратегия включва въвеждането на специализирани тарифи за миньори на криптовалути, което ще позволи по-добро управление на търсенето на енергия. Това е в съответствие с по-широката рамка, установена от неотдавнашните руски разпоредби за добив на криптовалути, които ограничават мащабните операции до регистрирани юридически лица и предприемачи.
Въпреки това предизвикателствата остават. За да се справи с недостига на електроенергия, Русия обяви ограничения върху добива в определени райони, които ще влязат в сила през 2025 г. и ще продължат до 2031 г. Въпреки това инициативата на Rosseti е сигнал за смел опит за интегриране на добива на криптовалути в енергийната екосистема на страната, като същевременно се търсят икономически и технологични ползи от разрастващата се индустрия.
Тъй като Биткойн (BTC) и по-широките крипто пазари изпитват волатилност, трейдъри и инвеститори търсят начини да защитят инвестициите си.
Вниманието на инвеститорите е приковано към предстоящите данни за инфлацията в САЩ, които могат да определят политиката на Федералния резерв и да се отразят на финансовите пазари, включително криптовалутите.
В условията на ескалиращо геополитическо напрежение се очертава ясно разделение между Запада, ръководен от САЩ, и глобалния Юг, по-специално блока БРИКС
Джейми Даймън се е утвърдил като доминираща фигура в световните финанси, оформяйки банковата индустрия чрез ръководството си в JPMorgan Chase.