Начало » Над 1000 криптовалути са “мъртви проекти”

Над 1000 криптовалути са „мъртви проекти“

30.06.2018 11:23 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Над 1000 криптовалути са „мъртви проекти“

Макар че не всички криптовалути и токени са построени така, че да издържат, математиката показва токен проекти и форкнати дигитални валути, закрити, изоставени, измамени са много по-големи, отколкото може да се предположи.

„Мъртви токени“

Според данни, събрани от Coinopsy и Dead Coins, два цифрови уебсайта за проследяване на криптовалути, приблизително 1000 крипто проекта нямат никакво развитие или бъдеща дейност в техния протокол и помежду им са събрали BTC и ETH за милиарди долари.

Докато глобалното правоприлагане може да е проверило стотици емитенти, за да определи тяхната легитимност, аматьорските инвеститори до голяма степен не обърнаха внимание на основната дължима грижа и направиха милиони долари инвестиции в токени, чиито имена са достатъчни, за да алармират хората – CryptoMeth, OreoCoin и Snowballs ,

Причините за затваряне варират от измами, свързани с излизането от уебсайта, затваряне на уебсайта и изоставяне на код до преднамерен пъмп и дъмп, повредени портфейли и предполагаема смърт на разработчиците на проекти.

Арън Браун, автор на бизнес пазари за Bloomber, сподели прозрението си:

Очевидно имаше значителна измама и хитрост на пазара на ICO. Виждал съм, че 80% от ICO са измами, а 10% липсват и не успяват след набирането на пари. Повечето от останалите 10 процента вероятно ще се провалят.

Измамите с ICO за милиарди долари

Както се съобщава през май, изследването на Satis Group стигна до извода, че измамните ICO са събрали над 1 милиард долара през 2017 г., като над 271 анализирани компании са подложени на съмнителни операции, плагирани whitepaper-и и представители на членовете на екипа.

Допълнителни изследвания от групата показват, че само 8% от проектите за криптовалути стигат до реномирани борси след ICO.

Докато новосъздадените компании са скандални поради високият им процент на неуспех, блокчейн предприятията са се представили по-зле от пазарните средни стойности за неуспешни инвестиции. Докладът на CB Insights от октомври 2017 г. сочи, че само 28% от блокчейн startup-И могат да преминат към втория кръг от „seed funding“, в сравнение с 46% от традиционните предприятия.

„Не мисля, че все още сме намерили приложението убиец“, каза Арих Леви, анализатор в CB Insights. „Просто изглежда, че са се опитали много проекти, но няма много потребители на блокчейн протоколи отвъд спекулантите и търговците“.

Въпреки това, в тези тежки ситуации, startup има за цел да установи своя окен. Съюзът на CoinJanitor, базиран в Южна Африка, се опитва да размени токени на изоставени проекти с валутата си, докато се опитва да коригира проблемите с кода – стига пазарната граница на проекта да е по-малка от 50 000 долара.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Coinbase с нова инициатива в подкрепа на стартъпите във Великобритания

Coinbase навлиза по-дълбоко в света на блокчейна и изкуствения интелект с нов 16-седмичен стартъп инкубатор, създаден в сътрудничество с Founders Factory, Animoca Brands и Fabric Ventures.

29.04.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

XAUT на Tether разкри резервите си в злато – какво предстои?

Токенизираният златен продукт на Tether, XAUT, официално потвърди резервите си, разкривайки покритие от над 246,500 унции злато — повече от 7.7 тона.

29.04.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Чанпен Джао развълнува крипто общността с публикация в социалните мрежи

Бившият шеф на Binance, Чанпен Джао наскоро стана причина за спекулации в крипто общността.

29.04.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Робърт Кийосаки се извини на последователите си след неуспешна анкета

Робърт Кийосаки, известен с книгата си „Богат татко, беден татко“ и яростната си подкрепа за Биткойн, наскоро се сблъска с неочаквана липса на ангажираност от страна на своите последователи в платформата Х.

28.04.2025 19:00 1 мин. четене Alexander Stefanov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.