Според данни от блокчейн стартъпа Coinfirm, хакерите, които откраднаха сумата $41 милиона от Binance през май, започнаха да прехвърлят богатствата си на различни крипто борси.
Досега те успяха да ликвидират само $21 000, докато „лъвският дял“ от откраднатите монети остава в множество портфейли. Хакерите използваха някои глобални и местни борси за обръщане на биткойна в кеш.
Bitfinex: 0,7934 BTC
Binance: 0,4294 BTC
Bitmex: 0,0022 BTC
KuCoin: 0,0713 BTC
Kuna: 0,2482 BTC
Bitmarket: 0,2560 BTC
Crypterra: 0,0072 BTC
Bitcoin.de: 0,0007 BTC
WazirX: 0,0003 BTC
Като се има предвид, че хакерите оперират милиони долари, тези суми изглеждат много оскъдни, но изглежда, че предприемат малки стъпки. Прехвърлянето на повече пари обикновено изисква идентификация.
По ирония на съдбата, вторият най-голям превод (0.4294 BTC) е изпратен на Binance – самата борса, която претърпя хака.
Веднага след пробива, главният изпълнителен директор, Чанпен Джао, представи идеята за блокчейн реорганизация за възстановяване на всички липсващи средства, но тя получи негативни отзиви от крипто общността.
Поради анонимната природа на криптовалутите, би било много трудно да се открие самоличността на онези, които успяха да проникнат в системата на борсата и да извъшат тази сложна кражба. Това обяснява защо тези, които участват във високопрофилни хакове на борси, никога не се хващат.
Например, правителството на САЩ успя да възстанови само 22.66 BTC, след като 744.408 BTC бяха откраднати от борсата Bitfinex през 2016 година.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…