Мрежата от втори слой на Етериум Arbitrum претърпя второ прекъсване за по-малко от пет месеца след хардуерен проблем.
Arbitrum е отново онлайн към момента на писане, но екипът докладва за известно прекъсване в късните часове на 9-ти януари. Времето на туитовете предполага, че мрежата не е работила около седем часа.
По това време платформата Offchain Labs съобщи, че има някои проблеми със секвенсера, които не позволяваха да се обработват транзакции за периода.
We are currently experiencing Sequencer downtime. Thank you for your patience as we work to restore it. All funds in the system are safe, and we will post updates here.
— Arbitrum (@arbitrum) January 9, 2022
На 10-ти януари Arbitrum пусна доклад, обясняващ какво се е случило, за да се случи прекъсването. „Основният проблем беше хардуерна повреда в нашия основен нод„, разкриха от проекта, добавяйки, че резервните копия на секвенсера, които обикновено биха поели контрола, също се провалиха поради текуща актуализация на софтуера.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 5 базирани на NFT блокчейн игри, които могат да нараснат през 2022 г.
Мрежата е проектирана да се върне към Етериум от първи слой за обработка на транзакции, когато има свои собствени проблеми със секвенсера. Въпреки това, в анализа се твърди, че са положени усилия, за да се гарантира, че всички транзакции са потвърдени от секвенсера, преди да излязат офлайн. Общо 284 транзакции, бяха възпрепятствани да бъдат публикувани на Етериум.
Това беше много малък прекъсване в голямата схема на нещата, но екипът напомни на потребителите, че мрежата все още е по същество в бета версия.
„Мрежата Arbitrum все още е в бета версия и ние ще запазим това име, докато има точки на централизация, които все още съществуват в системата.„
Екипът заключи, че работи върху по-нататъшното децентрализиране на мрежата с „двоен път за минимизиране на престоя на секвейнсера“, който ще бъде разгърнат през следващите седмици и месеци.
В средата на септември Arbitrum претърпя подобно прекъсване, когато грешка причини блокиране на системата, след като голяма партида транзакции беше изпълнена за кратък период от време.
Според платформата за данни L2beat, Arbitrum е най-популярната мрежа от втори слой в момента с обща заключена стойност от $2.57 милиарда, което ѝ дава пазарен дял на втория слой от 47%.
След преизбирането на Доналд Тръмп a16z crypto уверява създателите си, че променящият се регулаторен пейзаж ще внесе повече яснота в сектора.
Binance Labs, инвестиционният клон на Binance, водещата борса за криптовалути, направи ключова инвестиция в Brevis, платформа, фокусирана върху zk-процесори.
На конференцията Redacted, организирана от Near в Банкок, Едуард Сноудън, известен защитник на неприкосновеността на личния живот и разобличител, сподели своята гледна точка за криптовалутите, изкуствения интелект и блокчейн индустрията.
Германската централна банка Deutsche Bundesbank се присъедини към сингапурския проект Guardian – глобална инициатива на Паричния орган на Сингапур (MAS), насочена към модернизиране на финансовите пазари чрез токенизация на активи.