Мрежата Golem пусна приложение, което позволява на потребителите да добиват Етериум на лаптопите си, но може да мине много време, преди средствата да могат да бъдат теглени.
Децентрализираната платформа за споделяне на компютърни ресурси пусна приложението Thorg, което позволява на потребителите да добиват Етериум на базирани на Windows компютри и лаптопи.
Приложението работи във фонов режим и използва неупотребяваната изчислителна мощност, за да обработва изчисленията, необходими за майнинг, базиран на доказателство за работа (PoW). Потребителите се възнаграждават в родния GLM токен на Golem, а не в Етериум.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano ще направи голямо обявление този уикенд
Системата работи на Polygon, който облекчава всички големи такси за транзакции, свързани с ERC-20 GLM токена. Той създава „споделяния„, които са пакетни изчислителни задачи, които се събират и използват за добив на Етериум.
Изпълнителният директор на Golem, Пьотр Яниук, каза, че Thorg е проектиран да засили приемането на Golem Network, като позволи на потребителите да печелят пасивен доход от собствените си компютри.
Минималните изисквания за стартиране на приложението са операционната система Windows 10 и графична карта с 6 гигабайта или повече памет, която ще имат само игралните лаптопи от висок клас.
Тези, които смятат, че това може да е лесен начин да направят пари чрез добив в домашни условия, ще трябва да помислят отново. 6GB графична карта ще генерира хашрейт от около 26 MH/s според уебсайтовете за ревюта. Като се вземе предвид това и средната консумация на енергия за настолни компютри от около 600 вата за хипотетично, печалбите от добив на Етериум на компютър могат да донесат около $0.06 на ден или да отнемат повече от две седмици, за да направят $1, според майнинг калкулатори.
Има много променливи, обаче, като специфичния хардуер на компютъра, консумацията на енергия и цената на електричеството, така че това е само един теоретичен пример и резултатите могат да варират.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Банка финансира NFT проект с близо $700 милиона
Изчисленията също не отчитат цената на графичните карти от висок клас, които в момента са изключително скъпи поради търсенето и глобалния недостиг на чипове. В съобщението се посочва, че графичен процесор от висок клас не е необходим за всички потребители.
„В случай, че нямате графичен процесор от висок клас, все още можете да използвате мрежата Golem, за да изчислявате задачи и да печелите GLM.“
По време на писането, родният токен на Golem се търгува на $0.443 според CoinGecko. GLM понастоящем е спаднал с 64% от най-високите си стойности от $1.32, достигнати през април 2018 г.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.