Мрежата Polygon (MATIC) наскоро достигна значителен етап в броя на адресите си. Въпреки този скок, реагираха ли пропорционално обемът на транзакциите и MATIC?
Активните адреси на Polygon достигнаха нов връх, както разкри анализът на скенера на Polygon, показващ забележителен скок на адресната активност в мрежата.
На 23 февруари броят на активните Proof-of-Stake (POS) адреси надхвърли 1 милион, което отразява ежедневното преброяване на уникалните адреси, активно участващи в мрежата като изпращачи или получатели. Този крайъгълен камък отбеляза най-големия брой активни адреси, наблюдавани в мрежата.
Въпреки че наскоро се наблюдаваше ръст на транзакциите в мрежата, той не съответстваше на пика, наблюдаван при броя на активните адреси. По последни данни броят на дневните транзакции надхвърля 4.2 милиона.
Преглед на общата заключена стойност (TVL) на Polygon показва леко увеличение, въпреки че обемът остана относително стабилен. Данните от DefiLlama показаха обем от приблизително $76 милиона през последните 24 часа, който не достигна най-високите нива, наблюдавани през последните седмици, като например надхвърлянето на $300 милиона през януари.
Въпреки това се наблюдаваше незначително увеличение на TVL, което от 8 февруари насам нарасна от около $850 милиона на около $973 милиона към 25 февруари.
Повишението на TVL се дължеше главно на поскъпването на MATIC и други токени в мрежата.
Що се отнася до представянето на MATIC, то претърпя колебания през седмицата. На 20 февруари MATIC поскъпна до $1 за първи път от декември насам, отбелязвайки увеличение от 2.5 %.
Последвалият спад от над 6% на следващия ден обаче върна цената му под $1. Въпреки опита за възстановяване на 22 февруари, който доближи цената до $1, монетата се търгува за около $0.97 към момента на писане на статията (25 февруари).
Докато крипто пазарът преживява нова вълна от нестабилност, известна фигура от проекта Shiba Inu призовава притежателите да не губят от поглед по-голямата картина.
С наближаването на лятото в САЩ, крипто пазарът не отразява сезония оптимизъм, на който се надяваха много инвеститори.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ официално започна разглеждане на предложението на Canary Capital за Tron ETF, което се откроява на фона на многократните забавяния в процеса на одобрение на крипто ETF-ите.
В ход, който привлече вниманието на крипто пазара, Артър Хейс, бивш главен изпълнителен директор на BitMEX и дългогодишен пазарен коментатор, подкрепи HYPE, родния актив на децентрализираната борса за деривати Hyperliquid.