Мрежата Casper възобнови дейността си след временно спиране, причинено от пробив в сигурността.
На 31 юли 64 валидатора, притежаващи 85% от стейкнатите в мрежата CSPR, гласуваха за рестартиране на валидирането, като по този начин мрежата отново бе пусната онлайн.
Според неотдавнашна публикация пробивът е бил разрешен чрез съвместни усилия на валидатори, инженери и други заинтересовани страни. Мрежата бе спряла работа в разгара на активна фаза, което усложни ситуацията. За да се справи с това, бяха премахнати два блока с четири транзакции, което изискваше внедряване на актуализиран бинарен възел Casper и стандартни конфигуриращи файлове.
От валидаторите се изискваше ръчно да обновяват и синхронизират възлите в реално време. Беше въведен и нов инструмент за сканиране на блокчейна от самото му създаване, за да се гарантира, че не е имало по-нататъшна експлоатация. След като 66.7% от консенсусния дял одобриха рестартирането, мрежата възобнови създаването на нови блокове.
За разлика от бързото разрешаване на проблема от страна на Casper мрежата, индийската крипто борса WazirX, която също се сблъска с пробив в сигурността, довел до кражба на над $230 милиона, обяви стратегията си за възстановяване на потребителските средства. За разлика от WazirX, екипът на Casper е постигнал забележителен напредък в диагностицирането на основната причина за нарушението.
Други забележителни крипто инциденти през юли включват пробиви в Compound Finance, Li.Fi, Bittensor и Rho Markets, които са довели до загуби в размер на милиони.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Само няколко дни след като си осигури място в S&P 500, Coinbase е обект на федерално разследване след сериозно нарушение на сигурността, което разкри личните данни на няколко известни потребители.
Владимир Смеркис, ключова фигура зад крипто приложението в Telegram – Mini, Blum, е арестуван в Москва по обвинения в мащабна измама, според съобщения в руски медии.