Фирмата за трансгранични плащания MoneyGram вчера публикува изявление в светлината на неотдавнашните действия на Комисията по ценни книжа и борси (SEC) срещу Ripple.
По-рано тази седмица SEC обвини Ripple – фирмата, която стои зад криптовалутата XRP – в набиране на 1,3 милиарда долара чрез предлагане на нерегистрирани ценни книжа.
SEC твърди, че Ripple е събрала тези средства чрез нерегистрирани XRP продажби на инвеститори по целия свят – включително в САЩ, над които SEC има юрисдикция. Цената на XRP е спаднала с над 50% тази седмица, сред последиците от действията на SEC срещу Ripple.
„Понастоящем компанията не е била уведомена или е била наясно за някакво негативно въздействие върху нейното търговско споразумение с Ripple, но ще продължи да следи за всяко потенциално въздействие, тъй като [делото тепърва ще се развива]“, се казва в изявление на екипа на MoneyGram.
Търговското споразумение на MoneyGram с Ripple се отнася до използването на платформата за търговия с чуждестранна валута и блокчейн на Ripple. MoneyGram обаче заяви, че „продължава да използва другите си традиционни контрагенти за търговия с чуждестранна валута“ и не се нуждае от платформата, предоставена от Ripple, за да задоволи нуждите си от търговия с чуждестранна валута.
„За напомняне MoneyGram не използва ODL платформата или RippleNet за директни преводи на потребителски средства – дигитални или други […]”, пише в изявлението.
MoneyGram е едно от многото партньорства, които Ripple установи през последните години. Според уебсайта на Ripple клиентите на компанията са общо „300+ финансови институции в над 40 страни по света“.
Такъв пример е Santander, една от най-големите банки в света. Партньорството между Ripple и Santander има за цел да рационализира международните плащания.
„Ripple ни помага да се справим директно с въпросите за бързината и прозрачността около международните плащания, повдигнати от нашите клиенти, и да подобрим изпращането на пари в чужбина“, каза Ед Мецгер, главен технологичен директор на в Santander.
Другите клиенти на Ripple включват Standard Chartered и American Express, и двата гиганти на традиционната финансова индустрия.
Всеки от 300+ клиенти на Ripple ще следи внимателно следващия ход на SEC.
Интересът към Terra Luna Classic (LUNC) се подновява, тъй като водещата крипто борса подкрепя последния ъпгрейд на мрежата, което подхранва оптимизма въпреки по-широкия пазарен спад.
Citadel Securities, основен маркетмейкър в Маями, се подготвя да навлезе в търговията с криптовалути, с което отбелязва значителна промяна в стратегията си.
На фона на ескалиращото напрежение между икономическия съюз БРИКС и САЩ, според бившия президент Доналд Тръмп Вашингтон и Москва изглежда са на прага на значително икономическо споразумение.
Правният анализатор Джереми Хоган предположи, че дългогодишната битка между Ripple и Комисията по ценните книжа и борсите може да приключи през първата половина на годината.