Начало » Регулации » Може ли крипто активността в САЩ да накара Китай да преосмисли забраната си?

Може ли крипто активността в САЩ да накара Китай да преосмисли забраната си?

14.11.2024 17:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Може ли крипто активността в САЩ да накара Китай да преосмисли забраната си?

Тъй като Съединените щати се превръщат в благоприятен център за крипто, Китай скоро може да се окаже под натиск да преосмисли рестриктивната си позиция по отношение на дигиталните активи.

Сяо Фенг, главен изпълнителен директор на базираната в Хонконг крипто борса HashKey, посочи, че про крипто инерцията на САЩ – особено след неотдавнашната победа на Доналд Тръмп и неговата подкрепяща позиция – може да накара Китай да адаптира политиките си по-бързо, отколкото се очакваше досега.

Фън предполага, че ако САЩ изяснят регулаторния си пейзаж, особено под влиянието на Тръмп, Китай може да облекчи ограниченията си върху криптовалутите в рамките на следващите няколко години, вместо да предприеме по-продължителен подход.

Тръмп също така обеща да намали регулаторните бариери в САЩ, включително потенциални промени в Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), която в миналото е налагала строги крипто регулации.

Освен това позицията на Тръмп да задържи, а не да ликвидира иззетите Биткойн токени, сигнализира за потенциална подкрепа спрямо сектора, създавайки спекулации, че други държави могат да последват примера му.

Фенг твърди, че икономическите промени в Китай, включително мерки като увеличаване на емитирането на дълг и подкрепа за домакинствата с по-ниски доходи, може да показват готовност да преразгледа позицията си по отношение на криптовалутите.

Тези мерки, в съчетание с очакваната регулаторна яснота в САЩ, биха могли да насърчат Китай да преразгледа забраната си за търговия и добив на криптовалути, като се съобрази с международната тенденция за все по-голямо приемане и интегриране на дигиталните активи.

Ако САЩ продължат по сегашния си път, насърчавайки крипто индустрията, Фън смята, че това може да окаже решаващо влияние върху политиките на Китай, като потенциално ускори графика за разхлабване на ограниченията. Тъй като интересът към дигиталните активи нараства в цяла Азия, отговорът на Китай спрямо този натиск може да изиграе значителна роля за оформянето на глобалния крипто пейзаж.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Казахстан ще създаде държавен крипто резерв под надзора на централната банка

Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.

30.06.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Най-голямата крипто борса в Европа, оперираща в евро, получи лиценз съгласно MiCA

Bitvavo, най-голямата крипто борса в Европа, деноминирана в евро, официално получи MiCA лиценз от Нидерландската служба за финансови пазари (AFM), което позволява на компанията да оперира във всички 27 държави членки на Европейския съюз.

29.06.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Kрипто инвеститорите в САЩ масово се сблъскват с писма от данъчните власти в страната

Само за два месеца платформата за крипто данъци CoinLedger отбеляза зашеметяващ 700% скок в броя на американските потребители, получили предупредителни писма от IRS, което сигнализира за рязко засилване на федералните данъчни мерки, насочени към притежателите на дигитални активи.

29.06.2025 12:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Ripple оттегля обжалването и се стреми да приключи делото със SEC „веднъж завинаги“

Изпълнителният директор на Ripple Брад Гарлингхаус обяви в петък, че компанията официално оттегля кръстосаната си жалба в дългогодишната си съдебна битка с Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC), което е знак за окончателен ход към приключване на продължаващия от години случай.

28.06.2025 14:40 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.