Стабилните монети, които са обвързани с щатския долар, могат да се превърнат в ключов фактор за засилване на глобалното господство на долара, според последните изводи на Атлантическия съвет.
Въпреки сравнително скромния размер на пазара на стабилни монети от $227 милиарда в сравнение с капиталовите пазари на САЩ, възлизащи на $6.22 трилиона, анализаторите смятат, че бързият растеж в крайна сметка може да превърне стабилните монети в основна сила както на крипто пазара, така и в по-широката икономика.
Анализаторите от Съвета изтъкват, че за разлика от традиционните форми на валута, стабилните монети биха могли да оказват все по-голямо влияние върху промените в глобалния пейзаж на резервните валути.
Тъй като все повече транзакции се извършват чрез тези дигитални активи, обезпечени с долари, те биха могли да спомогнат за стабилизиране или дори за обръщане на продължаващия спад на дела на долара в световните резерви, който е намалял значително от 2001 г. насам.
Тъй като вземането на решения през следващите години вероятно ще определи бъдещето на приемането на стабилни монети и мястото на долара на международните пазари, последиците за световните финанси са значителни, особено когато политиците работят за преодоляване на тенденциите за дедоларизация.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.