Биткойн портфейл, който не е бил активен в продължение на повече от десетилетие, наскоро извърши огромна транзакция, като прехвърли 400 BTC на стойност приблизително $35.8 милиона.
Стойността на портфейлът, който не е извършвал транзакции, откакто е получил BTC през юни 2012 г., е поскъпнала с изумителните 1.64 милиона процента, като се има предвид цената на Биткойн от $5.45 по време на депозита.
Крипто тракерът Whale Alert съобщи, че средствата са били прехвърлени на неизвестен адрес през изминалата неделя. Въпреки че в портфейла са наблюдавани дребни транзакции през годините, те изглежда са били свързани с „пясъчни атаки„.
Тези атаки включват измамници, които изпращат незначителни суми криптовалута в портфейли, за да проследят дейностите на собственика и потенциално да пробият личните му данни.
Внезапното движение на толкова голяма сума Биткойн предизвика спекулации в крипто общността. Някои смятат, че първоначалният собственик може да е изчаквал подходящия момент, за да осребри печалбите си, докато други смятат, че прехвърлянето може да е част от усилие за пране или укриване на средствата.
Спящият портфейл предизвика повишен интерес към проследяването на движението на по-стари BTC токени, тъй като големите, недокоснати досега суми обикновено сигнализират за потенциални промени в пазарното поведение.
Русия и Китай използват влиянието си в алианса БРИКС, за да настояват за дедоларизация, целяща да намали зависимостта от щатския долар по геополитически и финансови причини.
Кийт Гил, известен още като „Roaring Kitty“, наскоро раздвижи пазарната активност със загадъчна публикация в X, предизвиквайки значителни ценови движения както на акциите на GameStop, така и на меме монета, базирана на Solana.
Неотдавнашно проучване, проведено от крипто борсата Kraken, подчерта нарастващото чувство на съжаление и емоционално влияние върху крипто инвеститорите, тъй като пазарът достига нови върхове.
Том Лий, ръководител на Fundstrat, наскоро сподели мнението си за продължаващото рали на Биткойн, намеквайки, че то може да послужи като предвестник на бъдещото представяне на традиционните пазари, особено на S&P 500.