Комитетът на Министерството на финансите на Обединеното кралство, проучва въпроса за ролята на криптовалутите след огромния интерес и инвестиции в тях. Анкетата ще разгледа рисковете и възможностите в дигиталните валути за бизнеси и физическите лица, както и технологията блокчейн.
По време на старта на анкетата, председателят на комисията Ники Морган заяви:
„Хората все по-често се осъзнават за криптовалутите като Биткойн, но те може и да не са наясно, че в момента не са регулирани в Обединеното кралство и че няма защита за отделните инвеститори“.
Крайният срок за писмените изявления е петък, 13-и април. Основните вече установени въпроси включват:
Дали цифровите валути в крайна сметка могат да заменят традиционните начини на плащане?
До каква степен цифровите валути биха могли да разрушат икономиката и функционирането на публичния сектор?
Как се прилага разпределената технология на порфейлите в сектора на финансовите услуги и как може да се прилага в бъдеще?
Каква работа прави правителството (и свързаните с него органи), за да разбере, да се подготви и където е уместно, да насърчи промените, които могат да бъдат предизвикани приемането на цифровите валути?
Как биха могли да се адаптират процесите на правителството, ако цифровите валути бъдат приети по-широко (например данъчни последици, мерки срещу прането на пари)?
Как правителствата и регулаторите в други страни се отнасят с цифровите валути и какви уроци може да научи Обединеното кралство от отвъд океана?
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.