Има обещаващи новини от европейските регулативни органи, след като Лихтенщайн съобщава, че ще предприемат "по-мек" подход, когато става въпрос за блокчейн технологията.
Лихтенщайн е една от многото, малки европейски държави, които се установяват като център на блокчейна през последните години. С население от едва 40 000 души Лихтенщайн е шестата най-малка страна в света и е дом на повече бизнеси, отколкото на граждани, поради ниската данъчна ставка. Лихтенщайн е особено привлекателен за блокчейн бизнеси поради изключителната лекота, с която може да създаде – не е необходимо да откривате банкова сметка, за да стартирате компания, а целият процес може да се обработва с Етериум или Биткойн, следвайки водещата финансова институция на Банката Frick, която приема директно криптовалути. Нов създател на западния блокчейн, Янислав Малахов наскоро се установи в Лихтенщайн, като каза на „Форбс“: „Наистина го правят лесно за хората, които искат да създадат бизнес свързан с криптовалути.“
Принц Алоис дори се интересува от използването на блокчейн за административни правителствени нужди, както и заявява за интереса на семейството ми към инвестициите в криптовалути (семейството е сред най-богатите кралски семейства в Европа). Имайки предвид всичко това, не е изненадващо, че нацията планира да приеме по-лесно регулацията на технологията в предстоящата промяна в законодателството, известно като „Закон за блокчейна“.
Министър-председателят Адриан Хаслер твърди, че законът, далеч от простото регулиране на разходите, данъка и издаването на криптовалути, има за цел „да осигури необходимата правна рамка за широк спектър от нови услуги и бизнес модели, свързани с тези технологии“ и казва, че стига много по-далеч от блокчейн законодателство на други страни, в речта си на финансов форум в края на март.
Лихтенщайн е една от многото малки нации, надхвърлящи „тежестта им“ в блокчейн пространството, като може би се възползва от по-бавните усилия за регулация, налагани от по-големите държави. Швейцария е друг нарастващ център за блокчейн технология, с широко разпространение на криптовалути в градовете като Зуг, докато премиерът на Малта лично приветства предложеното преместване на централата на „Binance“ на малкия остров, като обяви подкрепата си за блокчейн технологията и призова други европейски лидери да се присъединят към него: „На фронта приемайки с прегръдка тази важна иновация“ и създаване на „Биткойнконтинент – Европа“.
Лихтенщайн със сигурност е сред онези, които отговарят на поканата, като техният надзорен орган на финансовия пазар, официално обработва над 100 блокчейна и проучвания свързани с криптовалути, в усилиe да се утвърдят като водеща нация в иновациите с блокчейн.
Президентът Доналд Тръмп подписа GENIUS Act – новаторски законопроект, насочен към регулиране на бързо разрастващия се пазар на стабилни монети.
Тази седмица президентът Доналд Тръмп се готви да подпише мащабна изпълнителна заповед, която може радикално да промени начина, по който американците инвестират за пенсиониране.
Камарата на представителите на САЩ прие три новаторски законопроекта за криптовалутите, насочени към установяване на всеобхватен федерален надзор върху дигиталните активи, включително стабилните монети и по-широката инфраструктура на крипто пазара.
Камарата на представителите на САЩ одобри три важни законопроекта за криптовалутите, след като късно в сряда вечерта премина през решаващо процедурно гласуване.