Макроикономистът и главен изпълнителен директор на Real Vision Group, Раул Пал, казва, че Биткойн ще осигури „спасителен сал“ за населението и ще събере инвестиции от топ технологични компании като Microsoft и Apple.
Говорейки в неотдавнашен видеоклип на Real Vision Finance, бившият мениджър на хедж фондове към Goldman Sachs сравнява Биткойн и криптовалути със спасителен сал за сриващата се икономика. Той сравни настоящата рецесия покрай COVID-19 с финансовия колапс през 2008 г., като каза, че икономиката вероятно ще продължи да се влошава и ще се разшири в зона на несъстоятелност.
Пал прогнозира, че правителствата ще отговорят на по-нататъшния икономически спад с повече печатане на пари, използвайки централните банки.
Той каза,
„Не съм съвсем сигурен как европейците ще удържат банковата си система в средата на това и отдавна се страхувам, че може да се окаже национализирана.„
Пал заяви, че ще бъде „изненадан“, ако големите технологични компании като Apple и Microsoft не планират да инвестират в Биткойн през следващите пет години като бягство от обезценения фиат.
Той също така прогнозира, че влошаването на глобалните икономики ще се окаже бичи сценарий за Биткойн.
„Нищо не е резервен актив като Биткойн. Буквално нищо. Нито злато. Това е наистина необикновено и е толкова иновативно, че нямаме представа къде отива.„
Той продължи, казвайки, че екосистемата на дигиталните активи се е утвърдила и ще бъде трудна за преодоляване от страна на правителствата.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Неотдавнашният скок в цената на Биткойн не само поднови ентусиазма на глобалните инвеститори, но и отново постави в центъра на вниманието смелата финансова авантюра на една малка страна.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.