Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин не вярва, че някой от съществуващите опити на корпорации да създадат метавселена ще се получи.
Метавселената обикновено се описва като интерактивен 3D онлайн свят, фокусиран върху социалната връзка, като някои от тях се очаква да бъдат задвижвани от обогатената реалност (AR) и виртуална реалност (VR).
Бутерин заяви, че макар да вярва, че Метавселената ще бъде реализирана в даден момент, той не смята, че някой от настоящите опити на корпорации като Meta ще пожъне успех.
The „metaverse“ is going to happen but I don’t think any of the existing corporate attempts to intentionally create the metaverse are going anywhere. https://t.co/tVUfq4CWmP
— vitalik.eth (@VitalikButerin) July 30, 2022
Основателят на Етериум заяви, че случаите на използване все още не са ясни, като добави, че не смята, че опитът на Meta за създаване на метавселена ще бъде успешен в сегашния си вид.
Все още не знаем определението за „метавселена“, твърде рано е да знаем какво всъщност искат хората. Така че всичко, което Facebook създаде сега, ще се провали.
Други членове на крипто общността критикуват централизираните идеи за метавселени като тези, предложени от Meta и Microsoft, твърдейки, че те могат да повлияят на децентрализацията на собствеността върху стоки и услуги в рамките на тези метавселени.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Високата инфлация и рецесията ще тласнат Биткойн нагоре – основателя на Binance
Но съществуват инициативи, адресиращи проблемите, посочени от Бутерин, както и от крипто общността. Разработчиците на Decentraland и Sandbox се обединиха с няколко Web3 проекта, за да стартират Open Metaverse Alliance (OMA3), който се фокусира върху изграждането на по-прозрачни, приобщаващи, децентрализирани и демократизирани метавселени.
Форумът за стандарти на метавселената (ФСМ) също се стреми да надгражда тези ценности и да установява стандарти за по-отворена и оперативно съвместима метавселена.
Това отразява писмото на главния изпълнителен директор на Meta Марк Зъкърбърг до заинтересованите страни през октомври миналата година, в което той заяви, че метавселената е следващата глава за интернет, като добави:
Ние сме възприемани като компания за социални медии, но в нашето ДНК ние сме компания, която изгражда технологии за свързване на хората, а метавселената е следващата граница.
Върховният съд на САЩ отказа да се намеси в съдебно дело срещу Nvidia, като по този начин позволи на акционерите да продължат делото си относно приходите на компанията, свързани с крипто.
На 10 декември Шактиканта Дас завърши мандата си като управител на Резервната банка на Индия (RBI) и се възползва от възможността да изтъкне трайната си визия за индийската икономика, подчертавайки по-специално ролята на дигиталните иновации.
Делото за несъстоятелност на FTX продължава да се развива със значителни промени, тъй като последните документи разкриват възстановяването на милиони от политически дарения, направени от борсата.
Бившият председател на Фед в Кливланд Лорета Местер предполага, че Федералният резерв може да се наложи да преосмисли стратегията си за лихвените проценти в резултат на последните тенденции при инфлацията.