Начало » Метавселената е възможност за $1 трилион – Grayscale

Метавселената е възможност за $1 трилион – Grayscale

25.11.2021 19:22 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Метавселената е възможност за $1 трилион – Grayscale

Според нов доклад от Grayscale, процентът на активните потребители в Мета вселената се е увеличил с 10 пъти между началото на 2020 г. и юни 2021 г.

Крипто инвестиционният гигант Grayscale публикува бичи доклад за метавселената, като прецени, че когато метавселената влезне в мейнстрийма, сферата може да струва над $1 трилион през следващите няколко години.

Докладът за ноември, озаглавен „The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies„, е написан от ръководителя на изследователската дейност на Grayscale Дейвид Гридър и изследователския анализатор Мат Максимо. 

Те изследват процъфтяващия сектор предимно от гледна точка на отворените светове на метавселената, подкрепени от „взаимосвързана крипто-икономика“ като Decentraland.

Докладът подчертава, че метавселената платформите, интегрирани с крипто токени, услуги за децентрализирано финансиране (DeFi), като залагане (стейкинг) и кредитиране, NFT, децентрализирано управление и децентрализирано облачно съхранение, „създадоха ново онлайн изживяване„, което бързо привлича нови потребители.

Анализирайки данните за „глобални активни метавселена портфейли“ от началото на 2020 г., той установи, че потребителската база е нараснала с 10 пъти от това време до около 50,000 към юни 2021 г.

„В сравнение с други сегменти на Web 3.0 и Web 2.0, потребителите на метавселената все още са в ранните си [етапи], но ако настоящите темпове на растеж останат на текущата им траектория, този нововъзникващ сегмент има потенциала да стане масов през следващите години.“

Пазарна възможност

Изследователите отбелязват редица ключови динамики, които биха могли значително да допринесат за растежа на сектора, включително нарастващо средно свободно време и пари, изразходвани за дигитални хобита, културна промяна от първокласни игри към безплатни игри и иновации в Web 3.0 като като играй и печели (P2E).

Глобалните приходи от игри във виртуален свят възлизат на $180 милиарда през 2020 г., като „премиум разходите“ възлизат на около $40 милиарда, като прогнозите, че секторът може да привлече повече от $400 милиарда до 2025 г., основно се движат от модела на разходите в играта.

В доклада се твърди, че тази промяна „се ускорява допълнително с прехода от затворени корпоративни метавселени Web 2.0 към отворени крипто метавселени мрежи Web 3.0„, поради потенциала за игра за печелене, който представляват.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ето какви са най-новите промени във финансовата стратегия на Майкъл Бъри

Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.

19.05.2025 6:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Панама се позиционира като следващата крипто дестинация на Латинска Америка

Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.

18.05.2025 20:26 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От JPMorgan с коментар за икономическата обстановка в САЩ

Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.

18.05.2025 10:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Тръмп отново разкритикува председателя на Фед – призовава за понижение на лихвения процент

Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.

18.05.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.