Meta Platforms, известна по-рано като Facebook, наскоро подаде документи за осем заявки за търговски марки за своето синьо лого с два контура, според документите в Службата за патенти и търговски марки на САЩ.
Логото е описано като “геометричен дизайн, състоящ се от два контура” в приложенията, а търговските марки обхващат крипто токени, блокчейн софтуер, борси за виртуални валути, търговия с валута и цифрови, крипто и виртуални валути.
“Тези документи отразяват стратегията на компанията за преминаване към метавселената. Meta очевидно има значителни планове за виртуалната икономика”, каза Майк Кондудис, адвокат по търговските марки, в изявление, което първо разкри новината.
Много компании напоследък подадоха документи за търговски марки, вероятно като предпазна мярка, за да избегнат съдебни дела като Nike срещу StockX. Традиционните приложения за търговски марки, които обхващат физически стоки, също не покриват непременно дигиталния свят. Патенти за NFT и метавселена само през първите 3 месеца на 2022 г. са почти надхвърлили общо броя подадените през 2021 г.
Прочети Още: Тайланд забранява транзакции с криптовалути
Компаниите смятат, че “бихме могли да съдим за това и това може да струва стотици хиляди долари или бихме могли да подадем заявка за търговска марка. Това е рентабилният отговор”, каза Кондудис в предишно интервю.
Какво точно означават тези заявки за Meta, не е ясно само въз основа на приложенията, но това може да сигнализира за плановете на Meta да премине към крипто и виртуални продукти.
Визията на Доналд Тръмп „Да направим Америка отново велика“ изглежда обещаваща на хартия, особено като се има предвид неотдавнашната доминация на американските акции, които миналата година изпревариха световните пазари с 20%.
Deribit, лидер в областта на крипто дериватите, проучва стратегически възможности, включително потенциална продажба на стойност от $4 до $5 милиарда.
Според Бюрото за трудова статистика (BLS) данните за инфлацията в САЩ показват годишно увеличение от 2.9% през декември спрямо 2.7% през ноември.
Временният главен изпълнителен директор на Binance.US Норман Рийд обвини Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), че безпочвено атакува борсата.