Meta Platforms, известна по-рано като Facebook, наскоро подаде документи за осем заявки за търговски марки за своето синьо лого с два контура, според документите в Службата за патенти и търговски марки на САЩ.
Логото е описано като “геометричен дизайн, състоящ се от два контура” в приложенията, а търговските марки обхващат крипто токени, блокчейн софтуер, борси за виртуални валути, търговия с валута и цифрови, крипто и виртуални валути.
“Тези документи отразяват стратегията на компанията за преминаване към метавселената. Meta очевидно има значителни планове за виртуалната икономика”, каза Майк Кондудис, адвокат по търговските марки, в изявление, което първо разкри новината.
Много компании напоследък подадоха документи за търговски марки, вероятно като предпазна мярка, за да избегнат съдебни дела като Nike срещу StockX. Традиционните приложения за търговски марки, които обхващат физически стоки, също не покриват непременно дигиталния свят. Патенти за NFT и метавселена само през първите 3 месеца на 2022 г. са почти надхвърлили общо броя подадените през 2021 г.
Прочети Още: Тайланд забранява транзакции с криптовалути
Компаниите смятат, че “бихме могли да съдим за това и това може да струва стотици хиляди долари или бихме могли да подадем заявка за търговска марка. Това е рентабилният отговор”, каза Кондудис в предишно интервю.
Какво точно означават тези заявки за Meta, не е ясно само въз основа на приложенията, но това може да сигнализира за плановете на Meta да премине към крипто и виртуални продукти.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.