Съобщава се, че институционалните инвеститори гледат на най-новата забрана на крипто в Китай като възможност за натрупване на повече цифрови активи на намалени цени.
В новия си седмичен доклад мениджърът на цифрови активи CoinShares казва, че Биткойн (BTC) е видял най-големия приток на институционален капитал от всяка криптовалута на пазара, въпреки че е изправен пред негативни настроения и натиск от Китай.
“Продължаващите притоци предполагат, че последните неприятности за цифровите активи, като например разширената забрана в Китай, се разглеждат като възможности за купуване от инвеститори.
Биткойн отбеляза най-големия приток от всички инвестиционни продукти на обща стойност $50 милиона, въпреки че през последните две тримесечия е претърпял тежестта на негативното настроение на инвеститорите. Миналата седмица се отбелязва само четвъртата седмица на притоци от последните 17.”
Китайската народна банка (PBoC) публикува бележка, в която се обявява обща забрана за транзакции с BTC и криптовалути, като се казва, че криптовалутата помага на редица незаконни дейности.
“Напоследък активността на търговията с виртуална валута нарасна, нарушавайки икономическия и финансов ред, пораждайки незаконни и престъпни дейности като хазарт, незаконно набиране на средства, измами, пирамидални схеми и пране на пари и сериозно застрашаващи безопасността на имуществото на хората.”
Тъй като Биткойн инвеститорите изглеждат сравнително невпечатлени от мерките на Китай срещу криптовалутите, CoinShares казва, че Етериум следи отблизо BTC, отчасти поради размера на заложените чрез стейкинг средства на ETH 2.0.
“Етериум последва Биткойн с притоци на обща стойност $29 милиона миналата седмица. Настроенията остават относително оживени за Етериум с напредването на сумата, заложена в Eth 2.0.
Според нашите оценки, 6,6% от Етериум е заложен в Eth 2.0, като ръстът в стейкинга е от съществено значение за настроенията на инвеститорите, тъй като инвеститорите го виждат като потенциална екологична алтернатива…”
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Търговията с криптовалути в Дубай вече е легална
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.