Веригата за бързо хранене McDonald's в Китай пусна на 8-ми октомври набор от 188 незаменими токена (NFT), за да отпразнува 31-та си годишнина на китайския пазар.
Именувани като „Big Mac Rubik’s Cube“, NFT ще бъдат разпространявани между служители и потребители като част от раздаването.
Тези NFT са проектирани въз основа на триизмерната структура на новия офис на McDonald’s в Китай, който бе открит заедно с пускането на колекцията.
NFT са изградени върху публичния блокчейн Confluux и са създадени в партньорство с Cocafe, агенция за създаване на дигитални активи – гарантирайки, че „всеки токен е уникален, неделим и не може да бъде подправен„.
.@McDonalds launches #bigmac Rubik’s cube #NFT collectible on #CONFLUX in ultimate example of east meets west. #nftcollector pic.twitter.com/nj4xWY0Ltu
— Conflux Network Official (@Conflux_Network) October 8, 2021
Важно е също така да се отбележи, че мажоритарният дял от McDonald’s в Китай е собственост на CITIC Group, държавна инвестиционна компания на Китайската народна република.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Създател на NFT проект изчезва с близо $3 милиона в Етериум
Ходът на McDonald’s за въвеждане на NFT на пазара изглежда противоречи на намерението на властта да забрани напълно всички крипто операции. Съвсем наскоро забраната принуди Bitmain, производител на оборудване за добив на криптовалути, да спре да доставя Antminer в Китай.
Huobi, крипто борса от Китай, спря регистрацията на нови клиенти след забраната на Китай и ще затвори целия си бизнес до края на годината. Въпреки съпротивата на Китай, глобалната крипто екосистема продължава да става свидетел на растеж.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.