Майкъл Арингтън, основателят на TechCrunch, отбелязал, че криптoвалутата на компанията Ripple може и да е технологично по-добра от Биткойн (BTC) и Етериум(ETH).
Основателят на TechCrunch отбеляза, че XRP на Ripple е потенциално по-добър от BTC и ETH по отношение на способността му да обработва транзакции.
Арингтън стартира и XRP Capital, който е хедж фонд от 100 млн. долара за стратегически инвестиции в различни проекти, свързани с крипто и блокчейн. Според станфордския преподавател по право, той е избрал да използва XRP, защото смята, че може да уреди транзакции по-бързо и по-ефикасно от мрежата Биткойн или Етериум.
Той добавил, че „критиците“ на XRP твърдят, че валутата е централизирана и противоречи на peer-to-peer модела на Биткойн (BTC), но добави, че:
Много хора в САЩ просто го харесват. И ако трябва да преместите пари много бързо и много евтино, няма нищо по-добро от XRP. Биткойн и Ether не могат да се конкурират с това..
В интервюто си с Block In Press, Арингтън също направил коментар за бизнес средата в Южна Корея. Той обяснил, че корейският пазар може да бъде „малко непрозрачен“ за западняците, което често прави предизвикателно да се работи с местни компании.
Арингтън също смята, че вероятно няма друга държава, в която цифровите валути са били толкова широко приети, което предполага, че повечето корейци са възприемчиви към нови идеи и може би са по-склонни да експериментират с крипто-свързани начинания.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).