Майкъл Арингтън, основателят на TechCrunch, отбелязал, че криптoвалутата на компанията Ripple може и да е технологично по-добра от Биткойн (BTC) и Етериум(ETH).
Основателят на TechCrunch отбеляза, че XRP на Ripple е потенциално по-добър от BTC и ETH по отношение на способността му да обработва транзакции.
Арингтън стартира и XRP Capital, който е хедж фонд от 100 млн. долара за стратегически инвестиции в различни проекти, свързани с крипто и блокчейн. Според станфордския преподавател по право, той е избрал да използва XRP, защото смята, че може да уреди транзакции по-бързо и по-ефикасно от мрежата Биткойн или Етериум.
Той добавил, че „критиците“ на XRP твърдят, че валутата е централизирана и противоречи на peer-to-peer модела на Биткойн (BTC), но добави, че:
Много хора в САЩ просто го харесват. И ако трябва да преместите пари много бързо и много евтино, няма нищо по-добро от XRP. Биткойн и Ether не могат да се конкурират с това..
В интервюто си с Block In Press, Арингтън също направил коментар за бизнес средата в Южна Корея. Той обяснил, че корейският пазар може да бъде „малко непрозрачен“ за западняците, което често прави предизвикателно да се работи с местни компании.
Арингтън също смята, че вероятно няма друга държава, в която цифровите валути са били толкова широко приети, което предполага, че повечето корейци са възприемчиви към нови идеи и може би са по-склонни да експериментират с крипто-свързани начинания.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.